PRÓBNY EGZAMIN KLAS ÓSMYCH-KOMUNIKAT MEN I CKE!
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Jak wspierać dziecko podczas nauki zdalnej? – kilka praktycznych wskazówek.
Zanim dziecko zasiądzie do nauki, warto zadbać, by nic go nie rozpraszało: wyłączyć telewizor, radio, zamknąć drzwi do pokoju, sprawdzić czy nie dochodzą z innych pomieszczeń np. odgłosy świetnie bawiącego się rodzeństwa. Cisza jest teraz jego najlepszym przyjacielem, drugim – porządek, zatem zadbaj o to!
1. Przygotuj dziecku miejsce do pracy, zadbaj o odpowiedni sprzęt. Jeżeli komputer w domu służy większej ilości członków rodziny, ustalcie zasady korzystania.
2. Ustal z dzieckiem, kiedy i w jaki sposób będziesz mu pomagał – wytłumacz, że łatwe zadania może zrobić sam, a jeśli się pomyli – świat się nie zawali.
3. Wytłumacz dziecku, że rodzice też mają swoje obowiązki, dlatego powinno zaczekać na Twoją pomoc. Nie przeszkadzaj mu w nauce, dyskretnie sprawdzaj, czy wywiązuje się ze swoich obowiązków.
4. Pomocny będzie kalendarz – ustalcie, kiedy dziecko ma czas na naukę, kiedy na zabawę, a kiedy będzie mogło poprosić rodzica o pomoc. Systematyczność i stabilny harmonogram pomogą dziecku zmobilizować się do pracy.
5. Motywuj – pochwal dziecko za to, że świetnie sobie radzi, za dobrze wykonaną racę, a nawet za błędy – bo na nich również się uczymy. Pochwała, nawet najmniejsza, zawsze doda dziecku skrzydeł!
6. Wytłumacz dziecku, że praca zdalna nie polega na ciągłym siedzeniu przed komputerem, są zadania, które może wykonać w zeszycie. Odpoczną jego oczy i nie znudzisz się monotonnym rodzajem pracy.
7. Nie spodziewaj się, że dziecko będzie uczyć się dwie godziny bez przerwy. Gdy się zmęczy nauką, jego koncentracja osłabnie, dlatego najlepiej jest, by robiło w czasie uczenia krótkie 10-15-minutowe przerwy. Zaproponuj, by coś zjadło, popatrzyło przez okno, posłuchało muzyki lub po prostu pobawiło się zapomnianymi zabawkami.
8. Nie krytykuj, nie oceniaj nikogo – wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji. Przypominaj dziecku, że jest w domu po to, by czuło się bezpiecznie.Na atmosferę do nauki wpływa ilość książek w domu oraz nastawienie rodziców do szkoły i edukacji. Im bardziej RODZICE wspierają dziecko w nauce, tym lepsza jest atmosfera do uczenia się.
9. Cały czas przypominaj dziecku, że nie jest samo, że może przyjść do Ciebie z każdym problemem.
10. Przypomnij dziecku, że w razie problemów, zawsze może zwrócić się do swojego nauczyciela o pomoc, poprosić o dodatkowe wyjaśnienie zadań.
11. W nauce warto stosować różnego rodzaju techniki ułatwiające zapamiętywanie. Notatki z wykorzystaniem różnych kolorów, podkreśleń i zabawnych rysunków,bazowanie na skojarzeniach, robienie wykresów, map myśli.Wszelkiego rodzaju fiszki, czyli słowa klucze i hasła w książkach, na tablicy, ścianie, biurku.To wszystko może pomóc dziecku lepiej i bardziej trwale opanować materiał.
UWAGA!!!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Lubelskiego Kuratorium Oświaty
UWAGA!!! WYNIKI REKRUTACJI!
Termin potwierdzenia woli przyjęcia
dziecka do szkoły zostaje przedłużony do
20 marca 2020 r.
Informujemy, że lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej wywieszona jest na drzwiach szkoły. Można również dzwonić do sekretariatu szkoły
81 7518622.
Rodzice potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego również do klasy pierwszej w postaci pisemnego oświadczenia w sekretariacie szkoły.
UWAGA!!!
Szanowni Państwo
W związku z wystąpieniem przypadku koronawirusa w gminie Niedrzwica Duża, która jest dla nas gminą sąsiednią oraz wysokim stopniem rozpowszechniania się tego wirusa, na podstawie 18. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku (Dz.U 2003.6.69 z dnia 2003 roku 22 stycznia) zajęcia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie zostają zawieszone w dniach 12 i 13 marca 2020 roku. Zawieszenie zajęć w dniach 12 i 13 marca 2020 roku oznacza, że szkoła będzie zamknięta. Kolejne informacje będą przekazywane przez dziennik elektroniczny oraz poprzez informacje w formie papierowej na zewnątrz szkoły.
Z poważaniem
Barbara Ufnal - Budzyła
KLASY II W TEATRZE
W dniu 5 marca 2020 r. uczniowie klas II a i II b wybrali się do Teatru Muzycznego w Lublinie. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem oglądając spektakl pt. " Pinokio". Cudowne stroje, świetna gra aktorska oraz podziwiani przez dzieci muzycy z orkiestry teatralnej, wywołały tyle wrażeń, że wszyscy chcieliby szybko wrócić na kolejne przedstawienie. Wyjazd został zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Wszystkim uczniom polecamy obejrzenie " Pinokia".
Marta Korczak
Gdzie szukać informacji na temat koronawirusa?Informacje ze strony Lubelskiego Kuratorium Oświaty
Rekomendacje dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na temat koronawirusa dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych
Lubelski Kurator Oświaty i przedstawiciele wojewódzkich stacji sanitano-epidemiologicznych zapoznali dyrektorów szkół na spotkaniach informacyjnych w dniu 2 marca 2020 roku z ww. rekomendacjami oraz zasadami postępowania w przypadku ryzyka zagrożenia. Przypominamy również, że na dyrektorach spoczywa, sgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, obowiązek zapewnienia ciepłej i zimnej bieżącej wody, niezbędnych środków czystości i środków higieny osobistej w pomieszczeniach sanitarnych szkoły.
Ważne informacje na temat koronawirusa oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia znajdziemy na stronach Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie pod adresami:https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomoscihttps://www.gov.pl/static/code/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.htmlhttps://wsselublin.pis.gov.pl/Zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem zostały sporządzone i umieszczone na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie i są dostępne pod adresemhttps://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590.Całodobowy dyżur telefoniczny pod numerem 693 397 185 pełni też lubelski sanepid.
W związku z licznymi zapytaniami beneficjentów dotyczącymi zaplanowanych tzw. mobilności uczniów i nauczycieli w ramach realizowanych przez szkoły projektów edukacyjnych informujemy, że decyzja o tym, czy dany wyjazd ma dojść do skutku, należy do beneficjenta. Odpowiednim organem do wydawania zaleceń związanych z podróżami w określonych kierunkach jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Główny Inspektor Sanitarny. Prosimy śledzić komunikaty na stronie MSZ www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych i GIS gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/Stosowny komunikat w przedmiotowej sprawie wydała też Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jako instytucja zarządzająca m. in. programem Erasmus Plus; komunikat znajdziemy na stronie www.frse.org.pl/komunikat-fundacji-rozwoju-systemu-edukacji/W związku z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym, osoby przyjeżdżające do Polski otrzymują wiadomość SMS :Uwaga! Ministerstwo Zdrowia: Zagrożenie koronawirusem. Zapoznaj się z informacjami na stronie http://gov.pl/koronawirus lub zadzwoń na infolinię: 800 190 590.W celu zminimalizowania ryzyka zarażenia, należy stosować się do zaleceń:– często myć ręce;– stosować odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania;– unikać dotykania oczu, nosa i ust;– zasięgnąć pomocy medycznej – jeśli występuje gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu.WAŻNE! Jeżeli zaobserwujemy u siebie symptomy choroby, a wróciliśmy z obszaru ryzyka, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala zakaźnego.Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa Covid-19 przed podjęciem decyzji o wyjeździe.Zobacz też spot informacyjny Ministerstwa Zdrowiahttps://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s
Spotkania informacyjne w sprawie profilaktyki zdrowotnej
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, dyrektorzy wydziałów i delegatur oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Lublinie spotkali się 2 marca 2020 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa z dyrektorami przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicielami SANEPID-u i organów prowadzących szkoły w celu przedstawienia najważniejszych informacji dotyczących sytuacji związanej z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem.Na spotkaniach zostały przedstawione m. in. rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz informacje inspekcji sanitarnej w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia tym wirusem w Polsce.Informacje dotyczące rekomendacji dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych oraz na stronie KO w Lublinie pod adresem www.kuratorium.lublin.pl/.
Przypominamy ponadto, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.
Urochomiona została ponadto infolinia Ministerstwa Zdrowia - tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
Informacje ze strony Lubelskiego Kuratorium Oświaty dotyczące zasad bezpieczeństwa w przypadku koronawirusa
Informacja GIS w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego
W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Osoby powracające z północnych Włoch Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
- codziennie mierzyć temperaturę ciała
- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS: gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS: gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-30-23-lutego-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-ecdc-oraz-who/
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach:
- Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl
UWAGA! REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA, KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ, ŚWIETLICY SZKOLNEJ I PRZEDSZKOLNEJ!
DOKUMENTY DO POBRANIA
KARTA ZGLOSZENIA DZIECKA DO SWIETLICY PRZEDSZKOLNEJ.docx
KARTA ZGLOSZENIA DZIECKA DO SWIETLICY SZKOLNEJ.docx
WNIOSEK DO ODDZIALÓW PRZEDSZKOLNYCH.docx
WNIOSEK DO KLASY I.docx
WNIOSEK DO KLASY I SPOZA OBWODU.docxMIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MĘTOWIE
- Głuszczyzna
- Mętów
- Ćmiłów
- Żabia Wola gm. Głusk
- Wólka Abramowicka
- Dominów
Sukces naszej uczennicy!!!
Alicja Bańcerowska, uczennica klasy 8a została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Ala wykazała się doskonałą znajomością nie tylko leksyki i gramatyki angielskiej. Uczennica posiada szeroką wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych oraz bez problemu komunikuje się w tym języku.
Alu! Serdecznie Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Ewelina Halicka-Małolepsza
POCZTA WALENTYNKOWA
14 lutego 2020 roku w naszej szkole uczciliśmy święto wszystkich zakochanych. Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ, kosze pełne były pięknych kartek, które uczniowie dla siebie przygotowali.
Pamiętajcie, że dobre i życzliwe słowo może zdziałać cuda,
nie tylko w walentynki!Dziękujemy uczennicom klasy 6a, 7a i 8a
za zorganizowanie poczty walentynkowej w naszej szkole!
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
12 lutego 2020 roku w ramach obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU w naszej szkole przez klasy 6a i 6b została zorganizowana akcja mająca na celu pokazanie jak odpowiedzialnie korzystać z internetu. W ramach zajęć z etyki uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące zagrożeń płynących z sieci oraz pozytywnych stron internetu. Ponadto klasie 3b zostały zaprezentowane scenki pokazujące właściwe i niewłaściwe zachowania w internecie, dodatkowo został przygotowany konkurs pod hasłem "Bądź odpowiedzialny w sieci"! Bardzo dziękujemy uczniom za tak ogromne zaangażowanie!
Agnieszka Pawelec
Iwona Skórska
Przedszkolaki pamiętają o chorych!
„Dobry człowiek jest jak małe światełko.
Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy”Phil Bosmans
Dzieci z grupy tygrysków odwiedziła absolwentka Naszej szkoły – Olga Dziedzic, która obecnie jest wolontariuszką w XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Olga zaproponowała, aby przedszkolaki wykonały kartki dla podopiecznych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały piękne kartki, które zostały wręczone przez wolontariuszy podczas obchodów Światowego Dnia Chorego – 11.02.2020 roku.
Przedszkolaki włączając się w akcję zrobiły dobry uczynek skierowany do drugiej osoby, dzięki temu na twarzach chorych, choć na chwilę zagościł uśmiech. Przez cały dzień dzieciom towarzyszyła tematyka związana z pomocą drugiej osobie, a także okazywaniu życzliwości innym.
Katarzyna Brzuszkiewicz
Teatrzyk „Cudowna Lampa Alladyna” 31.01.2020 r.
Oddziały przedszkolne miały niezwykłą okazję wzięcia udziału w spektaklu „Cudowna Lampa Alladyna” zaprezentowanego przez aktorów Teatru Pod Jabłonią. Dzieci z wielką uwagą śledziły losy głównego bohatera oraz księżniczki Jasminy. Kluczowym momentem okazało się również pojawienie Dżina, który zachwycił wszystkich widzów. Najmłodsi mogli również wystąpić i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Opowiedziana baśń zwróciła uwagę na wartości takie jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność i prawda.
Dyskoteka karnawałowa w naszej szkole
6 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Przed południem bawiły się przedszkolaki, potem klasy I-III, a następnie w godzinach popołudniowych klasy 4-8.
Przy wspaniałej muzyce i w pięknie udekorowanej sali zabawa była wyśmienita. Na balu klas młodszych zagościły księżniczki, rycerze, wróżki, kowboje, policjanci i inni wspaniali przybysze.
Również w klasach 4-8 pojawiły się m.in. jednorożce, królewny czy Pocahontas. W trakcie zabawy specjalnie powołane jury wybrało trzy osoby najciekawiej przebrane. Uczniowie, którzy pojawili się na dyskotece w oryginalnym stroju karnawałowym mogli liczyć na słodkie nagrody.
To był naprawdę udany dzień dla naszych uczniów.
Bardzo dziękujemy uczniom klas: 5a, 7a i 8b
za pomoc w organizacji dyskoteki karnawałowej!
KOLEJNY SUKCES NATALII SKÓRSKIEJ Z KL. 3B
Uroczyście ogłaszamy, że znamy już wyniki
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"Projekt karty płatniczej - 85 lat SKO".
Organizatorem konkursu była
Szkoła Podstawowa w Tereszewie
oraz PKO Bank Polski w Nowym Mieście Lubawskim.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni,
ponieważ komisja konkursowa w kategorii klas 3-4
przyznała
I miejsce
Natalii Skórskiej z klasy 3b!!!
Projekt karty płatniczej Natalii
jest bardzo pomysłowy, ciekawy, kolorowy
i niezwykle starannie wykonany.
Jednym słowem zasługuje na złoty medal ;)
Natalka, serdecznie gratulujemy Ci
kolejnego sukcesu, jesteśmy z Ciebie dumni!!!
BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!
DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA!
Uwaga!!!
6 lutego 2020 roku w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędzie się
dyskoteka karnawałowa!Zachęcamy wszystkich do przebrania się w oryginalne stroje karnawałowe. W trakcie zabawy specjalnie powołane jury wyłoni trzy osoby najciekawiej przebrane! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Na dyskotekę WSTĘP BEZPŁATNY!!!!!
Samorząd Uczniowski
Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Jezuskowi” w SP nr47 w Lublinie
Dnia 12 stycznia 2020 r. uczennice naszej szkoły z klas I-III wzięły udział w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi”, zorganizowanym przez nauczycieli ze SP nr 47 w Lublinie dla uczniów z terenu Gminy Głusk. Uczennice : Alicja Kozak, Gabriela Stec i Natalia Mielnik zaśpiewały pastorałkę pt. „Do stajenki”; Ada Woś i Anna Szwedo zaśpiewały ”Jezus malusieńki”, a Kinga Pawelec, uczennica klasy II A zaśpiewała kolędę pt. „Kołysanka”i zajęła III miejsce. 19 stycznia 2020 r. Kinga Pawelec, laureatka VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi”wystąpiła w Kościele św. Jakuba Apostoła w Lublinie podczas finału projektu pt. "Renowacja obiektu zabytkowego kościoła pw. Świętego Jakuba Apostoła w Lublinie". Partnerami projektu była Gmina Głusk, Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie oraz "Misericordia". Na Mszy Św. przygrywała Orkiestra Dęta Gminy Głusk, tańczył ZTL "Mały Głusk" oraz wystąpił zespół "Głuskowianki". Występy dzieci - laureatów VIII Dziecięcego Przeglądu Kolęd i Pastorałek" Zaśpiewajmy Jezuskowi" rozpoczęły przepiękny koncert zaraz po mszy świętej: Zuzia Pawełczak SP Prawiedniki, Hania Kruk SP nr 47, Jan Hejduk SP nr 47, Kinga Pawelec SP Mętów, Ola Pęcak SP nr 47 i Magda Łazarz SP nr47. Na zakończenie mszy św. wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki". (Zdjęcia znajdują się w Galerii)
Mariola Cichecka - Bryda
Jasełka pt. "Tak! On jest Królem"
Każdego roku, tradycyjnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie przygotowują jasełka, które są wystawiane w szkole już prawie 30 lat. Tym razem przygotowane były przez uczniów z klas I, II i III, uczęszczających na kółko teatralne. Wyszliśmy z inicjatywą, aby zebrane po jasełkach pieniądze przeznaczyć na leczenie Wiktorii Dyś, naszej parafianki. Przedstawienie odbyło się dnia 26 stycznia 2020r. Dzieci przedstawiły historię Bożego Narodzenia zatytułowaną „Tak! On jest Królem”. Film z Jasełek można obejrzeć na stronie internetowej szkoły w Mętowie, w zakładce FILMY. Dzięki Państwa hojności na konto Fundacji „Serce dla maluszka” dla Wiktorii przekazaliśmy 1177 złotych. Z serca dziękuję wszystkim przybyłym na jasełka za obecność i wsparcie finansowe dla Wiktorii.
Mariola Cichecka - Bryda
Archiwum Aktualności