WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!
Wirtualne choinki przygotowały klasy 6a i 8a w ramach świątecznych godzin wychowawczych!
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!
Wirtualne choinki przygotowały klasy 6a i 8a w ramach świątecznych godzin wychowawczych!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia grupa biedronek przygotowała jasełka w postaci teatru cieni. Jest to przede wszystkim drobna niespodzianka przygotowana przez dzieci - dla rodziców. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem brały udział w przygotowaniach, co przełożyło się na wspaniałe efekty.
W imieniu dzieci z grupy biedronek życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku wszystkiego, co najlepsze. Wesołych Świąt!
Katarzyna Brzuszkiewicz
Jak każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele ze świetlicy szkolnej przygotowali świąteczną wystawę w postaci bombek, choinek, stroików i innych świątecznych dekoracji. U nas są już święta ….serdecznie pozdrawiamy naszych wszystkich wychowanków, ich nauczycieli oraz rodziców i życzymy zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Stroiki wykonali uczniowie z klas I - III pod opieką wychowawczń ze świetlicy: Sylwii Mazur, Agnieszki Zarzeckiej, Patrycji Deruś, Marty Stefańczyk, Doroty Kasprzak.
Dobra lektura na zimowe wieczory! Zachęcamy do czytania świątecznych opowiadań, których autorami są uczniowie naszej szkoły!
Szanowni Państwo
Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:
· całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
· dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów – komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – https://brpd.gov.pl/sos-czat/
Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Lidia Stachyra, uczennica klasy 8c, zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Lidia napisała pracę na temat „Literackie portrety Innego. Porównaj wybranych bohaterów, ich niepokoje i lęki”, która została wysoko oceniona przez jury konkursowe z Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach olimpiady, do których przygotowuje się pod kierunkiem p. Moniki Pawłowskiej.
Wyróżnienia w konkursie literackim
Z przyjemnością informujemy, że w XXIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie” odbywającym się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty w kategorii literackiej – proza kl. V-VIII wyróżnienia zdobyły uczennice klasy 8c Jowita Wójcik i Lidia Stachyra. Warto podkreślić, że oprócz dwóch nagród przyznano jedynie dwa wyróżnienia i oba przypadły w udziale właśnie uczennicom naszej szkoły. Nagrodzone opowiadania powstały pod kierunkiem p. Moniki Pawłowskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Martyna Kasprzak: I miejsce
Maria Gajur: II miejsce
Szymon Dyś: III miejsce
Antonina Wrześniewska: Wyróżnienie
Patrycja Jędzura: Wyróżnienie
Julia Baran: Wyróżnienie
Konkurencja: „Moja mała Ojczyzna – Zabytki Lublina i okolic”
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły > Osiągnięcia naszych uczniów
4 GRUDNIA - ZAŁÓŻ CZAPKĘ MIKOŁAJA:)
Wirtualne MIKOŁAJKI w naszej szkole! Zgodnie z naszą szkolną tradycją Mikołaj przynosi w prezencie uczniom dzień bez pytania, sprawdzania pracy domowej, kartkówek i sprawdzianów.
Życzymy udanych MIKOŁAJEK i dużo prezentów pod poduszką:)
Samorząd Uczniowski
"Czapki Mikołaja" zostały wykonane
na godzinach wychowawczych w klasach: 6a i 8a:)
Prace naszych uczniów wykonane w ramach różnych projektów edukacyjnych można obejrzeć w zakładce Z życia szkoły/Projekty edukacyjne!
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską kampanię czytelniczą ,,Mała książka - wielki człowiek”. Projekt jest całkowicie bezpłatny, a jego głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat liter oraz rozbudzanie w nich miłości do czytania już od najmłodszych lat. Wszystkie pierwszaki otrzymały bezpłatnie od Instytutu Książki niezwykłe wyprawki czytelnicze zawierające pięknie ilustrowaną książkę, broszurę dla opiekunów oraz kreatywny alfabet czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
W książce ,,Pierwsze abecadło” znajdują się fragmenty napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno tych klasycznych, jak i współczesnych. Poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiada, jak wspierać dziecko w nauce czytania i jest zarazem zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci oraz aktywności związane z tekstami z książki.
Uczniowie zachęceni do czytania, chętnie sięgają do różnej literatury dziecięcej. Włączają w czytanie rodziców oraz rodzeństwo. Niektórzy wypożyczyli już wiele książek w bibliotece szkolnej, inni marzą o tym, by wzbogacić swoją domową biblioteczkę w nowe książki.
Zapraszamy do galerii
Bożena Niedźwiadek
Wyniki konkursu „PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO” organizowanego przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Głusk umieszczone są w zakładce
Z życia szkoły/Osiągnięcia naszych uczniów.
Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w Galerii:)
Więcej w zakładce Z życia szkoły/Projekty edukacyjne:)
Zapraszamy:)
Do II etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:
konkurs z języka angielskiego - Szymon Michał Burdelak (klasa 8c)
konkurs matematyczny - Jakub Szafranek (klasa 8c)
konkurs geograficzny - Szymon Bolesław Kłoda (klasa 8c)
konkurs polonistyczny Lidia Stachyra(klasa 8c) Kinga Mielnik(klasa 8a)
Weronika Rozalia Nalepa(klasa 8a)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klasy I a z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnęli uczcić to święto. Już wcześniej każdy nauczył się na pamięć „Mazurka Dąbrowskiego” i w postawie na „baczność”, stojąc przed całą klasą, samodzielnie zaśpiewał nasz narodowy hymn. Każdy też potrafi już wymienić i opisać symbole narodowe. 11 listopada 2020r. dzieci wykonały przepiękne kotyliony, a zdjęcia z nimi same mówią za siebie, jaka duma ich rozpierała z faktu, że są Polakami.
Pracę uczniów można podziwiać w zakładce z Życia szkoły/Projekty edukacyjne
Teresa Krzywicka
Narodowe Święto Niepodległości od ponad trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Uczniowie klasy 2b w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w niebywałej lekcji historii. Dzieci wysłuchały hymnu narodowego, wierszy i opowiadań o wydarzeniach z dawnych lat. Przypomniały sobie symbole narodowe. Na ten uroczysty dzień uczniowie przygotowali piękne biało - czerwone kotyliony.
Bardzo cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy włączyć się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków 102 rocznicy odzyskania niepodległości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii!
Agata Rekiel
102 LATA TEMU PO NIEMAL 123 LATACH NIEWOLI
POLSKA ODZYSKAŁA NIEPODLEGŁOŚĆ!
Zapraszamy do obejrzenia projektu zrealizowanego na zajęciach z etyki przez uczniów klas: 6a, 6b, 7a, 7b, 8a i 8c!
Prace można obejrzeć w zakładce: Z życia szkoły/Projekty edukacyjne!
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.
Źródło:Kuratorium Oświaty w Lublinie
Źródło:Kuratorium Oświaty w Lublinie
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych – „Pomóż i ty".
Szczegóły w zakładce: Z życia szkoły/ Szkolne Koło Wolontariatu!
KONKURS HISTORYCZNO – PLASTYCZNY
„ Moja mała Ojczyzna – Zabytki Lublina i okolic ”.
Szczegóły w zakładce "Z życia szkoły - Konkursy"
Zapraszamy do udziału w konkursie chętnych uczniów.
14 PAŹDZIERNIKA 2020
"WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIKT NAS NIE POZBAWI"
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Samorząd Uczniowski
Część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Pani Doroty Kasprzak
Powered by aSc EduPage