• Czekoladowy autobus

22 marca Przedszkole w Dominowie odwiedził długo wyczekiwany CZEKOLADOWY AUTOBUS.

• Warsztaty wielkanocne

• 21 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu dwie wspaniałe Panie, dzięki którym stworzyliśmy cudowne palmy wielkanocne.

Po warsztatach sensorycznych przyszedł czas na zabawy muzyczne z wykorzystaniem bum-bum rurek.
        • Powitanie Wiosny

• 21 marca zgodnie z tradycją przedszkolaki z Przedszkola w Dominowie  wybrały się na "Topienie Marzanny". W tym roku postawiliśmy na psikawki - jajeczka, którymi oblewaliśmy naszą marzannę. Tym samym mamy nadzieję, że wiosna zagości już u nas na stałe.

• Dzień Dentysty

• 5 marca obchodziliśmy Dzień Dentysty. Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola w Dominowie wybrały się do pobliskiego gabinetu protetyki stomatologicznej Pani Ilony Mazurek - Broniek. Pani Ilona przeprowadziła cudowne warsztaty stomatologiczne.

Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo myć zęby oraz co jest zdrowe dla naszych zębów. To były bardzo interesujące warsztaty :)

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Maluszki z grupy "Misie" zamieniły się a paleontologów i w sali przedszkolnej prowadziły wykopaliska.

Zajęcia przygotowała
        • Dzień Pizzy

• Międzynarodowy Dzień Pizzy grupa MISIE z Przedszkola w Dominowie świętowała w pizzerii DELIZIOSA. Dzieci dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do przygotowania pizzy oraz samodzielnie udekorowały swoje pizze.

Na koniec przewidziana była degustacja :)

Przygotowała
        • Dzień Babci i Dziadka

• W niedzielę 21stycznia świętowaliśmy Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Tak wiele im zawdzięczamy, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

W tych dniach, dzięki uprzejmości Pana Macieja Kurka, który wcześniej nagrał i zmontował nagranie, na antenie Radia Plus Lublin, popłynęły życzenia od naszych przedszkolaków.

Zapraszamy więc do ponownego odsłuchania życzeń płynących wprost z kochających serduszek wszystkich dzieci.

Dzień Babci i Dziadka - nagranie

• Warsztaty mikołajkowe z pierwszej pomocy

• 6 grudnia przedszkole w Dominowie odwiedzili ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili warsztaty pierwszej pomocy skierowane dla dzieci.

Przedszkolaki dowiedziały się kiedy przyklejamy plaster a kiedy musimy założyć opatrunek, do czego służy chusta trójkątna oraz jak się ją zakłada, posłuchały  bicia swojego serca a także dowiedziały się co trzeba zrobić w sytuacji jak komuś przydarzy się coś złego. To były bardzo ciekawe warsztaty ;)

• Warsztaty Mikołajkowe

• 29 listopada przedszkole w Dominowie wybrało się na warsztaty mikołajkowe do restauracji Portofino w Lublinie.

Dzieci własnoręcznie wykonały pierniczki, porozmawiały o wymarzonych prezentach ze Świętym Mikołajem oraz wspólnie z Mikołajem i Panią Mikołajową pobawiły się przy ulubionych melodiach. A na zakończenie, dzieci otrzymały upominkowe dyplomy.
        • Dzień Pluszowego Misia

• 27 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki, zapoznały się z historią pluszowego misia oraz świetnie się bawiły!

Dzień pluszowego misia przygotowały
          Ewelina Zonik

• Dzień Praw Dziecka

• Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy DZIEŃ PRAW DZIECKA. W grupie misie rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach dzieci oraz o tym co się za nimi kryje.

• Spotkanie z teatrem

• 15 listopada w przedszkolu w Dominowie gościliśmy Teatr Spichlerz z przedstawieniem pt. "Jak zamienić słomę w złoto".

Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, a za wspaniały występ nagrodziły aktorów ogromnymi brawami.

• 3 listopada świętowaliśmy Światowy Dzień Kanapki, z tej okazji dzieci z grupy "Misie" w przedszkolu w Dominowie samodzielnie przygotowywały kanapki. Wykorzystały do tego same zdrowe produkty i ze smakiem zjadły swoje "kanapkowe cuda".

Jak widać na zdjęciach robienie kanapek nie musi być nudne ;)

Na zdjęciach są dzieci z grupy 'Misie" z przedszkola w Dominowie.

Światowy Dzień Kanapki przygotowały:

Patrycja Zdybel

• Przedszkolaki z Dominowa przystąpiły do akcji SZKOŁA DO HYMNU.

10 listopada o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski. A następnie dzieci z grupy "Liski" zaprezentowały swoje umiejętności wokalne dla młodszych kolegów i koleżanek z grupy "Misie"

Na zdjęciach są dzieci z grup "Misie" oraz "Liski" z przedszkola w Dominowie.

Uroczystość przygotowały:
        Patrycja Zdybel

• 20 października w grupie "Misie" obchodziliśmy "Dzień owoców i warzyw" z tej okazji nasi najmłodsi zamienili się w kucharzy i własnoręcznie przygotowali owocowo-warzywne szaszłyki. Nie zabrakło też przebrań za ulubiony owoc lub warzywo.

Ten wyjątkowy dzień miał na celu promowanie zdrowego odżywiana i zachęcanie najmłodszych do kosztowania różnych smaków.

Na zdjęciach są dzieci z grupy "Misie" z przedszkola w Dominowie.

Dzień owoców i warzyw przygotowały:

• Wesoła Dynia

• Pod koniec października w przedszkolu w Dominowie odbył się konkurs plastyczny pt .,,Wesoła Dynia''. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością włożyły sporo pracy w wykonanie zadania. W konkursie wzięły udział grupy ,,Liski''- 4,5-6 letnie i ,,Misie'' 3 latki. Nagrody oraz dyplomy pamiątkowe otrzymały wszystkie dzieci. Dziękujemy za wszystkie prace i Gratulujemy!

Wychowawcy Przedszkola  w Dominowie.