• Niech się wstydzi ten kto śmieci, bo sprzątają po nim dzieci…

W październiku nasza szkoła przyłączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem tej akcji jest przede wszystkimszerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie kl. 1a wyruszyli na poszukiwanie śmieci. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem. Każdy napotkany i wrzucony do worka śmieć wywoływał na ich twarzach promienny uśmiech. Cała akcja zakończyła się zabawą w jesiennych liściach, co wprawiło wszystkich w doskonałe humory.

Nasza „śmieciowa wyprawa” okazała się niestety dość „owocna”, ponieważ wróciliśmy do szkoły z ciężkim workiem śmieci. Poprzez udział w akcji dzieci z klasy 1a udowodniły, że zależy im na czystości naszej miejscowości. Dały też bardzo dobry przykład wszystkim mieszkańcom naszej Małej Ojczyzny.

Agata Rekiel