• Warsztaty Mikołajkowe

• 29 listopada przedszkole w Dominowie wybrało się na warsztaty mikołajkowe do restauracji Portofino w Lublinie.

Dzieci własnoręcznie wykonały pierniczki, porozmawiały o wymarzonych prezentach ze Świętym Mikołajem oraz wspólnie z Mikołajem i Panią Mikołajową pobawiły się przy ulubionych melodiach. A na zakończenie, dzieci otrzymały upominkowe dyplomy.
      • W dniu 7 listopada 2023r przedszkolaki z grupy Biedronki i Jeże uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego Nr 50 w Lublinie. Celem wyjazdu było zapoznanie z instytucją poczty, pracą listonosza i osób tam pracujących. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Mogły sprawdzić jak ciężka jest torba listonosza i co oprócz listu, paczki doręcza do adresata. Każde dziecko mogło przybić pieczątkę z datą jaką przybija się na każdym liście i każdej kartce oraz podpisać swoim imieniem odbiór przesyłki na tablecie listonosza.Dzieci poznały takżezakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały sięjak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek.Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenianawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Wycieczka była bardzo pouczająca i interesująca,a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy naczelnikowi Urzędu Pocztowego Nr 50 w Lublinie Panu Pawłowi Tyniec za umożliwienie dzieciom zwiedzania poczty od "kuchni", za ciekawą lekcję, za uśmiech i życzliwość !!!

• 18 października 2023 przedszkole w Dominowie wybrało się na wycieczkę do sali zabaw Kids' Club w Lublinie.

Wycieczka miała na celu zintegrowanie grup przedszkolnych oraz dobrą zabawę ;)

Na zdjęciach dzieci z grupy "Misie"