•                             Jak nie dać się okraść w sieci

• Bezpieczne Dziecko, Spokojny Rodzic.

• Szanowni Rodzice,

Przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne na temat cyberbezpieczeństwa, mające na celu zwiększenie świadomości i umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu przez nasze dzieci.

Znajdą Państwo w nich praktyczne wskazówki, informacje o aktualnych zagrożeniach oraz sugestie dotyczące monitorowania i wspierania bezpiecznego środowiska online dla naszych uczniów.

Zespół ds. Bezpieczeństwa i Cyberbezpieczeństwa

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie poradnik dla rodzicow?

LUB PDF.pdf

• Adwokaci rozjaśniają prawo

• Dnia 30 listopada 2023 roku w ramach akcji Adwokaci Rozjaśniają Prawo (II edycja) odbyło się spotkanie klas siódmych i ósmych z adwokatem Patrykiem Przepiórką. Tematy, które były poruszane podczas spotkania dotyczyły między innymi odpowiedzialności za treści publikowane w internecie, w tym cyberstalkingu i cyberhejtu. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i mieli okazję założyć togę adwokacką. Ponadto pan mecenas wyraził otwartość na dalszą współpracę z naszą szkołą.

• Dzień bezpiecznego Internetu!

• 8 lutego 2022

Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Pamiętaj, Internet to wielkie dobrodziejstwo, ale trzeba pamiętać o rozważnym korzystaniu z niego!

Bądź bezpieczny w Internecie!

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

• W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek - 9 lutego, ale jego obchody w naszej szkole już trwają.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje),  które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Oto nasze zasady:

1. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,.

2. Unikaj klikania nieznanych linków i otwierania załączników w wiadomościach e-mail.

3. Dane osobowe i hasła zachowaj tylko dla siebie.

4. Zdjęcia udostępniaj tylko znanym i zaufanym osobom.

5. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

6. Szanuj prawa autorskie udostępnianych w sieci plików.

7. O niepokojących sytuacjach w sieci powiedz rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

8. Szanuj innych użytkowników Internetu.

9. Korzystaj z umiarem z internetu!