7 września 2021 roku odbędzie się
zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy
Harmonogram_zebrań_z_rodzicami.pdf
7 września 2021 roku odbędzie się
zebranie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy
Harmonogram_zebrań_z_rodzicami.pdf
W nowym roku szkolnym 2021/2022 nie zmienia się przynależność dzieci do oddziałów (np. jeżeli dziecko uzczęszczało do oddziału "a" to w dalszym etapie nauki również pozostaje w oddziale "a").
Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas odbywać się będą według poniższego harmonogramu:
Klasy I- III
Godzina 9.00
Klasa 1a- sala nr 15
Klasa 2a- sala nr 14
Klasa 3a- sala nr 16
Godzina 10.00
Klasa 1b- sala nr 15
Klasa 2b- sala nr 14
Klasa 3b- sala nr 16
Klasy IV-VI
Godzina 9.30
Klasa 4a- sala nr 12
Klasa 4b- sala nr 22
Klasa 5a- sala nr 7
Klasa 5b- sala nr 9
Klasa 6a- sala nr 19
Klasy VII-VIII
Godzina 10.30
Klasa 7a- sala nr 8
Klasa 7b- sala nr 9
Klasa 7c- sala nr 17
Klasa 8a- sala nr 18
Klasa 8b- sala nr 20
Klasa 8c- sala nr 12
Klasa 8d- sala nr 7
Msza Święta z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 września o godz. 11.00 w kościele parafialnym.
Autorki projektu: Justyna Zaryczańska, Magdalena Zaryczańska – Ambasadorki Genially w Polsce
Nauczyciel realizujący projekt jako innowację pedagogiczną: Agnieszka Pawelec
Uczniowie biorący udział w projekcie: klasy 6a i 8a
Projekt realizowany był na platformie eTwinning we współpracy i przy ogromnym wsparciu ambasadorek Genially w Polsce: Justyny Zaryczańskiej i Magdaleny Zaryczańskiej.
Uczniowie na platformie Genially przygotowywali prezentacje na lekcje języka polskiego i etyki w niełatwym pandemicznym roku szkolnym 2020/2021, a swoje prace prezentowali podczas zajęć zdalnych, z czym świetnie sobie poradzili.
Projekt miał na celu zaktywizowanie uczniów i uświadomienie im, że są odpowiedzialni za swój proces edukacyjny. Głównymi celami projektu było rozwijanie umiejętności organizowania warsztatu własnego uczenia się oraz przygotowania ciekawych notatek z lektur obowiązkowych.
Uczniowie weszli w rolę nauczyciela, przygotowywali swoje autorskie lekcje na podstawie wybranych lektur. Następnie prowadzili zdalne zajęcia dla swoich koleżanek
i kolegów, pokazując za pomocą prezentacji wykonywanych w Genially sposoby przygotowywania kreatywnych notatek z lektury obowiązkowych. Odwrócone lekcje, kiedy uczeń stał się nauczycielem były bardzo ciekawym doświadczeniem, zaangażowanie uczniów w prowadzenie lekcji zdalnych było ogromne.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu w roku szkolnym 2021/2022, mam nadzieję, że kolejne lekcje prowadzone przez moich uczniów będą już w prawdziwej klasie!
Prace uczniów można obejrzeć na blogu stworzonym przez Ambasadorki Genially w Polsce:
https://uczenczyligeniallnynauczyciel.blogspot.com/
Agnieszka Pawelec
Autor projektu: Honorata Szanecka
Nauczyciel realizujący projekt jako innowację pedagogiczną: Agata Rekiel
II edycja EKOlogicznego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa za nami. W tym roku szkolnym projekt „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" miał zasięg międzynarodowy
i skierowany był do uczniów klas I – III. Projekt był zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.
W naszej szkole projekt realizowany był jako innowacja pedagogiczna, którą wraz ze swoją klasą 2b przeprowadziła Pani Agata Rekiel. Uczniowie realizowali zadania ekologiczno-czytelnicze w okresie od października 2020r. do czerwca 2021r.
Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączali się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszali ważne wątki natury ekologicznej, przyczynili się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijali poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Postacią - przewodnikiem po projekcie była mała chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów ekologicznych. Udział w projekcie był okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.
Za swoją systematyczną i ciężką pracę klasa, a także poszczególni uczniowie otrzymali CERTYFIKATY uczestnictwa w projekcie.
Wszyscy czekamy na kolejną edycję projektu w roku szkolnym 2021/2022!
Agata Rekiel
ZADANIE NR 1
Spośród lektur proponowanych w III module projektu wybraliśmy książeczkę Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Po zapoznaniu się z treścią lektury przystąpiliśmy do jej omawiania. Następnym krokiem było uzupełnianie naszych „Lekturników”. Wypełniliśmy metryczkę, narysowaliśmy Pana Astronoma i wypisaliśmy jego cechy. Dzieci także narysowały i opisały ulubioną przygodę z lektury.
ZADANIE NR 2
Z okazji Dnia Ochrony Środowiska, który przypada 5 czerwca zorganizowaliśmy inscenizację tekstu Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”.
Rozpoczynając przygotowania do inscenizacji kilkukrotnie przeczytaliśmy tekst, rozdzieliliśmy role i przystąpiliśmy do prób. W dniu występu uczniowie założyli zielone ubrania, swoje głowy przystroili kapeluszami, a w dłoniach trzymali samodzielnie wykonane ekologiczne transparenty. Tak przygotowani wyruszyliśmy z naszym eko-przedstawieniem do młodszych uczniów z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. Po zakończeniu występu mieliśmy dla naszych widzów dodatkową niespodziankę w postaci ekologicznych zagadek. Dla zwycięzców przygotowaliśmy drobne nagrody, które wywołały wiele radości. Tego dnia dzięki naszej wizycie dzieci dużo dowiedziały się o ekologii
i naszej planecie.
ZADANIE NR 3
Częścią kulminacyjną projektu był PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ.
W czerwcowy słoneczny dzień uczniowie przynieśli koce, różne smakołyki i to czego nie mogło zabraknąć….. czyli ukochane książki. Dodatkowo wzięliśmy ze sobą sprzęt sportowy oraz kolorową kredę i w otoczeniu zieleni rozpoczęliśmy nasze wyjątkowe lekcje. Zaczęliśmy od głośnego czytania ulubionych lektur. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość przeczytania wybranego przez siebie fragmentu tekstu. Niektórzy za piękne
i płynne czytanie otrzymali oceny celujące. Zajęcia zakończyliśmy zabawami ruchowymi oraz malowaniem kolorową kredą obrazu zatytułowanego „WAKACJE”. J
ZADANIE NR 4
Ważnym momentem była realizacja zadania EKO-logicznego, które zaczęliśmy
od wysłuchania rytmicznej piosenki pod tytułem: „Ekologiczne reggae”. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie „Mała chmurka w krainie słońca”, które dotyczyło pożaru
w lesie i tego, jak zwierzęta i chmurka Tosia poradziły sobie z tym problemem. Po analizie opowiadania i udzieleniu odpowiedzi na pytania do tekstu, omówiliśmy znaczenie słońca dla przyrody i człowieka. Dodatkowo wykonaliśmy mapę skojarzeń dotycząca słońca oraz obejrzeliśmy filmiki edukacyjne na temat energii słonecznej i odnawialnych źródłach energii.
Podczas pracy z lekturą oraz w trakcje wykonywania wybranych zadań wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i niezwykle aktywne. Klasa wysłała sprawozdanie
z realizacji III modułu i otrzymała jego potwierdzenie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wykonanych działań uczniów.
Agata Rekiel
Procedury bezpieczeństwa regulujące
pracę szkoły w czasie nauki stacjonarnej
w czasie pandemii COVID 19
zarządzenie dyrektora maj 2021.pdf
procedury dezynfekcji pomieszczeń szkolnych.pdf
procedury wydawania posiłków.pdf
09.06.2120 r. miała miejsce lekcja, na której młodzież z klasy 8 a miała okazję poznać „życie TERYTORIALSA”, od szkolenia podstawowego czyli tzw. „szesnastki” poprzez szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające w trzecim roku służby.
Szczegóły w zakładce:
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji – kampanii historycznej ,, BohaterON – włącz historię’’. Akcja ma na celu promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez liczne działania edukacyjne. Partnerem działań edukacyjnych jest Instytut Pamięci Narodowej. Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.Kampania BohaterON przeznaczona była dla klas 1-3 oraz 4-8. Uczniowie na zajęciach historii zapoznali się z wydarzeniami związanymi Powstaniem Warszawskim oraz przygotowali pamiątki z życzeniami dla żyjących świadków tamtych dramatycznych wydarzeń – uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wykonali piękne laurki, albumy, plakaty.
W kampanię włączyła się również świetlica szkolna , gdzie uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem Pani Agnieszki Zarzeckiej wykonali piękny plakat poświęcony uczestnikom powstania Warszawskiego.
Wszystkie prace wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały dostarczone do rąk żyjących powstańców.
Szkolni koordynatorzy projektu: Małgorzata Wojtyła-Drwal, Sylwia Wójcik
„Nie zastąpi Ciebie nikt”
Konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 101 rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II skierowany był do uczniów klas I-III i IV-VIII. Niestety wzięli w nim udział tylko uczniowie z klasy 1a, 1b oraz 2b. Łącznie na konkurs wpłynęło 30 prac.
Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność jej wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich i burzliwych naradach komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Artur Gębala kl. 2b
ex aequo
I miejsce – Błażej Małolepszy kl. 2b
II miejsce – Adrian Włoch kl. 1b
ex aequo
II miejsce – Zuzanna Daniel kl. 2b
III miejsce – Amelia Wrześniewska kl. 2b
ex aequo
III miejsce – Karol Wójcik kl. 2b
Wyróżnienie – Karolina Radziszewska kl. 1b
Wyróżnienie – Dawid Nowak kl. 1b
Wyróżnienie – Wiktoria Podkościelna kl. 2b
Wyróżnienie – Laura Skwarzyńska kl. 2b
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za aktywność, zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy konkursu:
Agata Rekiel, Dorota Kasprzak
Decyzją Rady Pedagogicznej nasza szkoła włączyła się w akcję „Tydzień ulgi” zorganizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem akcji jest optymalizacja procesu readaptacji uczniów do nauki w formie stacjonarnej, a także obniżenie poziomu stresu i lęku wynikającego z długotrwałego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią Covid – 19. W ramach kampanii, przez pierwszy tydzień powrotu uczniów do szkoły, nauczyciele zobowiązują się do powstrzymywania się od klasówek, pytania na lekcji oraz zadawania uczniom prac domowych.
Autobus szkolny od 28.05.2021 roku kursuje według wcześniejszego grafiku.
Grupa Przedszkolna - Biedronki zaprasza do obejrzenia krótkiego filmu z okazji Dnia Rodziców, przygotowanego pod kierunkiem p. Katarzyny Brzuszkiewicz.
Życzymy miłego oglądania.
https://spmetow.edupage.org/a/wydarzenia-w-naszym-przedszkolu
Niech ten wspaniały dzień
na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się śmieje do Ciebie świat,
widmem szczęśliwych i długich lat!
Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z okazji Dnia Mamy, który został przygotowany przez chór szkolny pod kierunkiem p. Doroty Kasprzak.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Z OKAZJI 101 ROCZNICY URODZIN
PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
„Nie zastąpi Ciebie nikt”
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-III i IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zgodnie z hasłem konkursu „Nie zastąpi Ciebie nikt”.
Prace należy dostarczyć Pani Dorocie Kasprzak lub Pani Agacie Rekiel najpóźniej do 21 maja 2021r. Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.
Powered by aSc EduPage