W dniach 30.06.2025 - 4.07.2025 sekretariat będzie nieczynny.
Aktualności
Uwaga!
Młodzieżowa Rada Gminy
Młodzi mieszkańcy gminy Głusk będą mieć swoją reprezentację w postaci Młodzieżowej Rady Gminy. Młodzieżowa Rada Gminy, podobnie jak ta dorosłą, będzie liczyć 15 radnych. Kandydaci w wieku od 13 do 21 lat będą musieli uzyskać poparcie co najmniej 10 osób, a potem zdobyć mandat w jednym z czterech okręgów, które będą zgodne z obwodami szkół w Kalinówce, Mętowie, Wilczopolu-Kolonii i w Prawiednikach. Pracami MRG będzie kierować prezydium, w którego skład wejdą przewodniczący, dwóch wiceprzewodniczących i sekretarz. Wybory rady pierwszej kadencji poprzedzi akcja promująca samorządność wśród młodzieży. Spotkania z uczniami poszczególnych szkół rozpoczną się po wakacjach, a Młodzieżowa Rada Gminy Głusk ma rozpocząć pracę do końca roku.
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 27 czerwca 2025 według następującego harmonogramu:
9.00- Msza Święta w kościele parafialnym w Ćmiłowie
ok.10.15 - uroczyste zakończenie w szkole na sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Charytatywna zbiórka książek
W ostatnich tygodniach naszej szkolnej społeczności udało się połączyć zdrową rywalizację z działaniem na rzecz innych. W ramach szkolnego konkursu zorganizowano charytatywną zbiórkę książek, której celem było wsparcie podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
W akcji wzięły udział klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3b, 4b, a także grupy przedszkolne Jeże i Żyrafy. Rywalizacja była zacięta: 1a – 254 książki, 2a – 199, 4b – 122, 2b – 112, Żyrafy – 76, 3b – 32, Jeże – 28, 1b – 26
Zwycięzcą została klasa 1a, która zebrała aż 254 książki – gratulujemy!
Nagrodą dla zwycięzców było integracyjne ognisko, które odbyło się 26 czerwca. Choć pogoda zaskoczyła deszczem, nikt nie tracił dobrego humoru! Byli harcerze, palenisko, muzyka, wspólne śpiewy i prowiant "jak dla wojska". Szczęście mieli ci w kaloszach, ale cała reszta nie zwracała uwagi na drobne niedogodności. Liczyła się wspólna zabawa i radość ze zwycięstwa.
Gratulujemy klasie 1a wspaniałego ogniska i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie !
12
Uwaga!!!
Prosimy Uczniów i Rodziców o zapoznanie się materiałami dotyczącymi przeciwdziałaniu uzależnieniu od Internetu i ogólnie szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa.
Uzależnieni od internetu i gier komputerowych:
<iframe src="https://kurierlubelski.pl/gmina-glusk-otworz-sie-na-pomoc/re" style="border:0px #ffffff none;" name="myiFrame" scrolling="no" frameborder="1" marginheight="0px" marginwidth="0px" height="600px" width="100%" allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen></iframe>
Emocje:
<iframe src="http://kurierlubelski.pl/gmina-glusk-otworz-sie-na-emocje/re" style="border:0px #ffffff none;" name="myiFrame" scrolling="no" frameborder="1" marginheight="0px" marginwidth="0px" height="600px" width="100%" allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen></iframe>
Sukcesy w szermierce!
W dniach 7-8 czerwca w Olsztynie odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski U-14 w szabli. Nasza uczennica Hania Niedziałek z klasy 7a razem ze swoją drużyną zdobyła złoty medal!
Hania obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Warszawa. Szczególnie dobrze zaprezentowała się w półfinale, gdzie zapewniła drużynie zwycięstwo pomimo dość znacznej straty punktowej koleżanek.
Wielkie gratulacje dla Hani! Życzymy dalszych sportowych sukcesów!
Muzyczny sukces z angielskim akcentem!
6 czerwca 2025 roku w Zespole Szkół w Kalinówce odbył się Gminny Konkurs Piosenki Zagranicznej, w którym udział wzięło ponad 20 wykonawców. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jowita Paździor z klasy 5a (występ solo) oraz trzy duety – Hania Bundz i Ada Świrk z 5a, Gabrysia Kłos i Ola Nizio z 4b oraz Marysia Domin i Filip Zarzecki z 4b.
Z ogromną radością informujemy, że duet Hania Bundz i Ada Świrk zdobył wyróżnienie za wykonanie piosenki Happy, natomiast Marysia Domin i Filip Zarzecki zostali wyróżnieni za poruszające wykonanie utworu Shallow.
Poziom konkursu był niezwykle wysoki, jednak nasi uczniowie wyróżnili się nie tylko pięknym śpiewem w języku angielskim, ale również przemyślanymi układami scenicznymi, które przygotowali samodzielnie – co stanowiło wyjątkowy element na tle pozostałych występów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej scenie!
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM „MÓJ POETYCKI ZACHWYT"
30 maja 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Wilczopolu-Kolonii odbyła się już VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Mój Poetycki Zachwyt”.Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Wójt Gminy Głusk, Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Biblioteka – Centrum Kultury Gminy Głusk.
Z radością informujemy, że konkurs ten po raz pierwszy został uwzględniony w wykazie zawodów punktowanych podczas rekrutacji do szkół średnich.
Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowało pięcioro uczniów:
– w kategorii klas I–III: Maria Drwal z klasy 2a oraz Gabriela Małek i Aleksander Cyrankiewicz z klasy 3a,
– w kategorii klas starszych: Alicja Kozak i Liwia Wójcik z klasy 7b.Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki:
W kategorii klas I–III:
I miejsce – Gabriela Małek
II miejsce – Aleksander Cyrankiewiczklas VII–VIII:
III miejsce – Liwia Wójcik
Ich recytacje zachwyciły jury – pełne emocji, piękne i dopracowane w każdym detalu. Uczniowie wyróżnili się nie tylko wyjątkową interpretacją utworów, ale także pewnością siebie i znakomitym przygotowaniem. Jesteśmy niezwykle dumni z ich osiągnięć!
Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich reprezentantów oraz nauczycielek, które przygotowywały uczniów do konkursu – Pani Katarzyny Brzuszkiewicz, Moniki Pawłowskiej i Agaty Rekiel.
Gratulujemy także wszystkim uczestnikom – odwagi, pasji i zaangażowania. To dzięki Wam ten konkurs miał tak wyjątkowy charakter!
17
Pokazy historyczne
W dniu 04.06.2025r. w naszej szkole odbyły się pokazy historyczne dla uczniów klas 4-8, poświęcone tematyce Warszawy w czasie II wojny światowej. Spotkanie zostało przygotowane przez grupę artystyczną „ Odrodzeni”, która w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczniom tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w stolicy Polski w latach 1939 – 1945.
Podczas pokazu zaprezentowano umundurowanie i wyposażenie żołnierzy, codzienne życie mieszkańców Warszawy pod okupacją niemiecką oraz działalność konspiracyjnych organizacji, takich jak Armia Krajowa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć repliki broni oraz usłyszeć opowieść o Powstaniu Warszawskim i bohaterstwie młodych ludzi walczących o wolność swojego miasta. Dzięki dynamicznej formie prezentacji, uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie, zadając pytania i aktywnie włączając się w dyskusję. Pokazy były nie tylko wartościową lekcją historii, ale również okazją do refleksji nad ceną wolności i znaczeniem pamięci o przeszłości.
S.Wójcik
4
Edukacja z wojskiem
26 maja 2025 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy 5a, 7a, 7b z żołnierzami z 19 Brygady Zmechanizowanej w Lublinie. Uczniów zostali zapoznani z niebezpieczeństwami wewnętrznymi i zewnętrznymi mogącymi wystąpić w szkole. Nasi goście omówili również zasady zachowania i właściwego reagowania w takich sytuacjach. Ponadto poruszony został bardzo ważny temat bezpieczeństwa w sieci oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
PROJEKT ERASMUS + W NASZEJ SZKOLE
W dniach 19-23 maja 2025 roku nasza szkoła gościła uczestników międzynarodowego projektu Erasmus+, realizowanego wspólnie z partnerami z Turcji. W spotkaniu wzięło udział 6 uczniów z Turcji w wieku od 11 do 14 lat – 3 dziewczynki i 3 chłopców – którzy uczą się w szkole średniej w miasteczku Tokat na północy Turcji, oraz 2 nauczycielki. Z naszej szkoły uczestniczyło 15 uczniów z klas 4-7. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego i wyzwań ekologicznych w obu krajach, a także rozwijanie kompetencji językowych, integracja międzykulturowa oraz promowanie postaw proekologicznych. Dzięki różnorodnym zajęciom edukacyjnym i integracyjnym uczniowie mieli okazję nie tylko zdobywać nowe umiejętności, ale również nawiązywać przyjaźnie i poznawać bogactwo tradycji swoich partnerów. Projekt był doskonałą okazją do wspólnej nauki, zabawy i wymiany doświadczeń, które z pewnością pozostaną w pamięci uczestników na długo.
Dzień 1 – 19 maja
Pierwszy dzień projektu rozpoczął się uroczystym powitaniem uczestników przez dyrektora szkoły, a następnie uczniowie i nauczyciele z Polski oraz Turcji mieli okazję się przedstawić. W ramach integracji zorganizowano zabawną grę ruchową, dzięki której uczniowie łatwo zapamiętali swoje imiona i przełamali pierwsze lody. Po zwiedzaniu szkoły odbyły się dwie prezentacje – najpierw polskich uczniów o Polsce, a następnie uczniów z Turcji o ich kraju. Obie prezentacje zakończyły się quizami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po obiedzie uczestnicy udali się na wycieczkę do Lublina, gdzie wspólnie brali udział w grze miejskiej po Starym Mieście. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z historią miasta oraz ekologią, a cała gra zakończyła się znalezieniem ukrytej „złotej trąbki” pełnej słodyczy – nagrody za wspólny wysiłek i świetną współpracę.
Dzień 2 – 20 maja
Drugi dzień rozpoczął się intensywnymi, a jednocześnie bardzo angażującymi zajęciami poświęconymi środowisku przyrodniczemu oraz wyzwaniom ekologicznym w Polsce. Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując quizy, układając puzzle online, korzystając z gogli VR do odkrywania polskich krajobrazów oraz wykonując ciekawe doświadczenia chemiczne. Następnie uczestnicy stworzyli plakaty promujące działania na rzecz ochrony środowiska – było to kreatywne i inspirujące zadanie. Po prezentacji przygotowanej przez uczniów z Turcji i sprawdzianie wiedzy w formie quizu Kahoot, odbyły się zajęcia integracyjne, podczas których uczniowie rozmawiali o podobieństwach i różnicach między szkołami w obu krajach. Po południu grupa udała się do Lublina, gdzie wspólna gra w kręgle była świetną okazją do zabawy i dalszej integracji.
Dzień 3 – 21 maja
Trzeci dzień projektu poświęcony był tematom ekologii i kreatywnego recyklingu. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach, tworząc rekwizyty z materiałów pochodzących z recyklingu – model planety Ziemi, robota i wulkanu oraz elementy przyrody, które później wykorzystano podczas wspólnego wykonania piosenki ekologicznej. Po obiedzie uczestnicy posadzili symboliczne „drzewo przyjaźni” na terenie szkoły, co było wyjątkowym momentem, podkreślającym współpracę i wspólne wartości obu grup. Następnie odbyła się nauka piosenki „Save the Planet Song” wraz z układem choreograficznym, co sprawiło uczniom dużo radości i zintegrowało ich jeszcze bardziej. Na zakończenie dnia uczniowie pracowali w parach przy komputerach – tworzyli plakietki z nazwą drzewa jako prace konkursowe i slogany zachęcające do proekologicznych działań. Dzień zakończyło wzruszające pożegnanie uczestników, pełne uśmiechów i planów na kolejny dzień.
Dzień 4 – 22 maja
Czwarty dzień rozpoczął się od wystawy kreatywnych prac 3D wykonanych przez uczniów oraz kiermaszu zdrowej żywności. Uczestnicy mogli spróbować domowych przysmaków – owocowych ciast, smoothie, szaszłyków i kolorowych kanapek, co było nie tylko smaczną, ale i edukacyjną atrakcją. W trakcie poranka odbyło się głosowanie na najlepszą plakietkę z nazwą drzewa przyjaźni – zwyciężyła praca zatytułowana Treerasmus, symbolizująca przyjaźń polsko-turecką. Uczniowie wykonali piosenkę „Save the Planet” i zaprezentowali stworzone wcześniej slogany ekologiczne przed zgromadzoną publicznością złożoną z nauczycieli i uczniów szkoły, a także wzięli udział w uroczystym zawieszeniu zwycięskiej plakietki przy drzewie. Następnie wręczono upominki gościom z Turcji, które wzbudziły wiele emocji i uśmiechów. Po obiedzie grupa udała się do Lublina na Uniwersytet Medyczny, gdzie uczestnicy wzięli udział w inspirującej konferencji i warsztatach chemicznych prowadzonych przez ekspertów.
Dzień 5 – 23 maja
Ostatni dzień projektu upłynął w wyjątkowo serdecznej i radosnej atmosferze. Uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych, podczas których uczyli się podstawowych zwrotów w językach partnerów – m.in. przywitań, pożegnań i prostych pytań. Dużo śmiechu wywołały scenki odgrywane przez polskich uczniów po turecku i tureckich po polsku, szczególnie przy zabawnych pomyłkach w wymowie. Następnie nauczyciele z Turcji uroczyście wręczyli dyplomy wszystkim uczestnikom projektu, co było miłym i wzruszającym momentem. Po obiedzie odbyły się ekologiczne kalambury, które po raz kolejny zintegrowały grupę i dostarczyły wielu emocji. Spotkanie zakończyło się wspólnym podsumowaniem – każdy uczestnik mógł powiedzieć, co najbardziej mu się podobało. Pożegnanie było pełne uścisków, wdzięczności i nadziei na kolejne wspólne projekty.
Realizacja projektu Erasmus+ przyniosła wiele korzyści zarówno uczniom, jak i całej społeczności szkolnej. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do rozwijania kompetencji językowych, pracy w grupie międzynarodowej, a także poszerzenia wiedzy na temat ochrony środowiska oraz kultury i tradycji partnerskiego kraju. Dzięki różnorodnym aktywnościom – warsztatom, prezentacjom, grze miejskiej, zajęciom integracyjnym i wspólnemu tworzeniu – młodzież nie tylko uczyła się, ale przede wszystkim nawiązywała przyjaźnie, uczyła się otwartości, współpracy i wzajemnego szacunku.
Dla szkoły projekt był ogromnym wyróżnieniem i impulsem do dalszego rozwijania współpracy międzynarodowej. Udział w programie pozwolił na wzmocnienie działań proekologicznych, promocję zdrowego stylu życia oraz innowacyjnych metod nauczania. Spotkania w ramach projektu stworzyły przestrzeń do wymiany doświadczeń między nauczycielami z Polski i Turcji, co z pewnością zaowocuje w przyszłości kolejnymi wspólnymi inicjatywami. Projekt Erasmus+ pozostawił trwały ślad w sercach uczestników i historii szkoły.
22
Spotkanie z pracownikami PKP
W środę 21.05.2025 gościliśmy w naszej szkole pracowników Polskich Kolei Państwowych. O swojej pracy opowiadali nam pani konduktor oraz pracownicy ochrony kolei. Rozmawialiśmy też o bezpieczeństwie w pociągu i na dworcu kolejowym. Na koniec obejrzeliśmy film edukacyjny „Bezpieczny przejazd kolejowy”.
W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolne, oraz klasy od 1-8.
Akcja charytatywna!
Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy poinformować, że w dniach od 19 maja do 23 maja 2025 roku w naszej szkole odbędzie się zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt.
W ramach zbiórki będziemy przyjmować:
- karmę suchą i mokrą dla psów i kotów,
- koce, ręczniki i legowiska,
- zabawki oraz akcesoria dla zwierząt.
Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego.
Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i wspólnego wsparcia zwierząt znajdujących się w schronisku.
Dziękujemy za Państwa zaangażowanie!
Szkolne Koło Wolontariatu
Raport z realizacji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem” – etap wiosenny 2024\2025
Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Patronat honorowy nad Projektem objął Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy a sponsorem Projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska z darowizn przekazanych przez Bank Ochrony Środowiska i Dom Maklerski BOŚ.
W kwietniu bieżącego roku przedszkolaki z grupy Sowy 0B ze Szkoły Podstawowej w Mętowie po raz pierwszy wzięły udział w projekcie. Sześciolatki przystąpiły do realizacji wiosennego etapu projektu: „Zdrowo jem więcej wiem”. Zarówno dzieci jak i nauczyciele mieli do wykonania określone zadania.
Etap wiosenny poświęcony jest słodkim i słonym przekąskom, a także pochodzeniu żywności i składa się z 5 zadań:
- Lekcja: Słone i słodkie przekąski
- Lekcja: Płyną statki z bananami
- Konkurs: Opowieść o zdrowych słodyczach
- Forum: Słodkie życie
- Dzielimy się wiedzą: Przekąski i pochodzenie żywności
Większość zadań przeprowadzona została zgodnie z zaproponowanym w projekcie scenariuszami lub z niewielkimi modyfikacjami. Dzieci dowiedziały się ile cukru i soli zawierają popularne przekąski. Doszły do wniosku, że nie są one właściwym wyborem , zwłaszcza w dużych ilościach. Sowy, które zgodnie z założeniami projektu przyjęły nazwę „Zdrowiaki - Sowiaki poznały też zamienniki cukru i słodyczy, czyli suszone owoce, migdały, żurawina, pestki dyni, słonecznika oraz różne przyprawy. Dla utrwalenia wiadomości brały udział w zabawach ruchowych oraz quizach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Nauczyły się też klasyfikować warzywa i owoce na krajowe i te sprowadzane z zagranicy. Na dużej mapie , która jest w naszej sali, na miejscach z których sprowadzane są owoce i warzywa przyklejaliśmy naklejki. Dzieci mierzyły odległości z krajów do Polski, rączkami , patyczkami i kredkami. Zaobserwowały, że niektóre produkty muszą przepłynąć morza, oceany i przejechać wiele kilometrów ,aby trafić do Polski. Dowiedziały się , że ta długa droga powoduje, że produkty są spryskiwane środkami chemicznymi aby zachowały świeżość do końca podróży. Zdrowiaki – Sowiaki podzielone na grupy stworzyły Kodeks Mądrego Klienta. Zapisały na nim owoce krajowe , które warto jeść jak najczęściej gdy jest na nie sezon.
„Opowieści o Słodyczach” to zadanie, zrealizowaliśmy w formie książki. Każde dziecko w formie papierowej, dowolną techniką wykonało prace plastyczną. Naszą bohaterką „Opowieści o Słodyczach” została marchewka Stefania, którą w dniu jej urodzin odwiedzają postacie z bajek. Goście przynoszą na przyjęcie różne przekąski, owoce i napoje. Bohaterka wspierana wiedzą dzieci decyduje , aby poczęstować gości tylko zdrowymi produktami. Po skompletowaniu wszystkie prace zostały złożone w jedną książkę, oprawioną w okładkę wykonaną przez dzieci.
Dzieci także podzieliły się swoją wiedzą na temat przekąsek i pochodzenia żywności z rodzicami, ponieważ wspólnie wykonywały prace plastyczne z naszą bohaterką marchewką Stefanią. Zdrowiaki – Sowiaki pracowały wspólnie z rodzicami, korzystając z piramidy zdrowia, broszurek i zdobytych informacji. Rodzice zauważyli potrzebę wprowadzania zmian w kształtowaniu prawidłowych nawyków zdrowotnych swoich pociech.
Starszaki przyzwyczajone w naszym przedszkolu do promowania i cieszenia się swoimi osiągnięciami pospieszyły do koleżanek i kolegów z grupy młodszej, aby podzielić się zdobytymi informacjami na temat zdrowych zamienników słodyczy. Zaprezentowały swoją przepiękną książkę o Marchewce Stefanii zachęcając do codziennego jedzenia warzyw i owoców szczególnie tych pochodzenia krajowego.
Ten projekt pokazał nam, że im więcej wiemy, tym lepiej jemy! Oczywiście czasem nadal zjemy cukierki jak ktoś ma urodziny albo pójdziemy na lody, ale częściej sięgamy po owocowe przekąski w ciągu dnia. Z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnej edycji programu.
Literacki sukces!
Natalia Sztobryn- Solan z klasy VII b zajęła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Artystyczno- Literackim „Dodaj barw, ubierz w słowa: Mistrz czy idol- w poszukiwaniu autorytetów” organizowanym przez VI LO w Lublinie przy współpracy WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie w kategorii literackiej. Warto podkreślić, że laureatami pozostałych miejsc byli licealiści, bo konkurs adresowany był do uczniów urodzonych w latach 2005-2011. Natalia wybrała temat „Przekształcenie władzy. Napisz krótką historię, w której historyczna postać władzy wraca do życia we współczesnym świecie. Jak się dostosowuje i jakie wyzwania napotyka?” i napisała pracę pt. „Z ambicją sięgniesz gwiazd”, w której pokazała, jak we współczesności odnalazłby się Napoleon. To nie pierwszy sukces Natalki- w ubiegłym roku zajęła I miejsce w konkursie ogólnopolskim.
Ogromne gratulacje!!!
Monika Pawłowska
Wojciech Czerniakowski laureatem konkursu informatycznego
Wojciech Czerniakowski z klasy 8a jednym z 10 laureatów konkursu informatycznego "USER".
Zebranie z rodzicami
8 maja 2025
Ortograficzne sukcesy!
25 maja 2025 roku uczniowie naszej szkoły: Lena Rudzka (klasa 3b), Aleksander Cyrankiewicz (klasa 3a), Filip Zarzecki (klasa 4b), Karolina Skórska (klasa 5a), Gabriela Niemaczek (klasa 6a), Wiktoria Podkościelna (kasa 6b), Julia Szacoń (klasa 7a), Kamil Jaworki (klasa 8a) i Antonina Wrześniewska (klasa 8b) wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Mkuszyńskiego w Prawiednikach. Zmagania ortograficzne polegały na napisaniu dyktanda. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z trudnymi pułapkami ortograficznymi.
W kategorii klas III-IV wyróżnienie otrzymał Filip Zarzecki, w kategorii klas V-VI Wiktoria Podkościelna, natomiast w kategorii klas VII - VIII wyróżnienie otrzymali Julia Szacoń i Kamil Jaworski.
Gratulujemy serdecznie wszystkim, którzy podjęli te ortograficzne zmagania i życzymy dalszych sukcesów!
Wojtek Finalistą Kuratoryjnego Konkursu z chemii !!!
Z ogromna radością informujemy, że Wojciech Czerniakowski uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zdobył tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Chemii. Finał poprzedziły eliminacje rejonowe i szkolne. Podczas rozwiązywania testu w trzecim etapie uczeń musiał wykorzystać swoją wiedzę z zakresu chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Zakres materiału wykraczał poza podstawę programową z chemii w szkole podstawowej. Konkurs wymagał od Wojtka ogromnej pracy, zainteresowania i pasji. Sukces ten to nie tylko powód do dumy, ale również inspiracja dla innych uczniów do wytrwałej pracy i dążenia do wyznaczonych celów. Dziękujemy Rodzicom naszego ucznia za pomoc i współpracę podczas realizacji kolejnych etapów konkursu. Wojtkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!!!
Magdalena Małek
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
Alleluja! Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, bo Chrystus Zbawiciel Zmartwychwstał. Radujcie się i z radością patrzcie w przyszłość. Niech w ten świąteczny czas radość wypełni Wasze serca. Niech Wielkanoc stanie się dla Was czasem odnowy.
Wesołego Alleluja!
Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, życzy Społeczność Zespołu Szkół w Mętowie.
Archiwum Aktualności