- ROK SZKOLNY 2023/2024
- Akcja żonkile - w 80 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.
- Uczniowskie pozdrowienia - opiekun pani Elwira Martys-Górna
- Projekty edukacyjne z języka polskiego w klasie 5b - opiekun pani Monika Pawłowska- rok szkolny 2022/2023
- Projekty edukacyjne z języka polskiego w klasie 5a - opiekun pani Agnieszka Pawelec - rok szkolny 2022/2023
- Projekty klasy 1a - wychowawca pani Agata Rekiel - rok szkolny 2022/2023
- Projekty klasy 3a - wychowawca pani Teresa Krzywicka
- Projekty klasy 3b - wychowawca pani Bożena Niedźwiadek
- Projekty edukacyjne z języka polskiego - opiekun pani Elwira Martys Górna
- Akcja Sprzątania Świata - Polska
- Projekty edukacyjne w klasie 4 z języka polskiego
- Projekt - Uczeń, czyli genialny nauczyciel
- Projekty edukacyjne z etyki - opiekun pani Agnieszka Pawelec
- 23 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 22 kwietnia 2021 - DZIEŃ ZIEMI! Projekt ekologiczny klasy 6a! Wychowawca: Agnieszka Pawelec
- 11 LISTOPADA 1918 - PAMIĘTAMY! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 21 Listopada - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 19 maja - DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
- Lekcja etyki w Dzień Dziecka
- Co jest w plecaku TERYTORIALSA
- Projekty klasy 3b - wychowawca pani Agata Rekiel - rok szkolny 2021/2022
ROK SZKOLNY 2022/2023
Projekt edukacyjny klasy III a
Klasa III a ma już pierwszą publikację. Zostały w niej zawarte wszystkie twórcze opowiadania na temat morskich przygód. Uczniowie pamiętali o trzyczęściowej budowie tej formy pisemnej wypowiedzi, a więc o wstępie, rozwinięciu i zakończeniu. Wstęp dla wszystkich był jednakowy, ale co się działo w rozwinięciu i zakończeniu, to jest naprawdę godne podziwu. Wszystkie opowiadania zostały spisane komputerowo i zbindowane. Powstały zbiorek będzie piękną pamiątką naszej twórczej pracy. Każdy z nas i nasi rodzice otrzymali egzemplarz naszej książeczki. Z radością również została ona przekazana naszej pani Dyrektor i do biblioteki szkolnej. Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z naszą pierwszą publikacją.
wych. Teresa Krzywicka
Zachęcamy do czytania:
ROK SZKOLNY 2020/2021
Portret Świętego Mikołaja
WYNIKI KLASOWEGO KOKURSU PLASTYCZNEGO
„ PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
I miejsce: Bartłomiej Bąk, Wiktoria Łączna, Szymon Kmieć, Patryk Radulski
II miejsce: Zuzanna Kowalska, Jowita Paździor, Aleksandra Prus, Karolina Skórska
III miejsce: Laura Borzęcka, Aleksandra Markowska, Paweł Rodak.
Wyróżnienia: Mateusz Biały, Hanna Bundz, Jan Koss, Magdalena Kowalik, Borys Kozak, Dawid Kulik, Emilia Niewiadomska, Bartłomiej Szafranek, Adrianna Świrk, Szymon Zięba.
Komisja miała bardzo trudne zdanie. Wszystkie prace były ładne i na swój sposób bardzo interesujące. Wierzę, że to dopiero początek Waszych sukcesów. Gratuluję udziału w konkursie i życzę rozwoju niesamowitych talentów jakie każdy z Was posiada. Jesteście wspaniali! O nie, to mało powiedziane. Jesteście fe…, jesteście fe… , jesteście fenomenalni!!!
Wasza wychowawczyni
Teresa Krzywicka
Uczniowie klasy I a małymi kroczkami wchodzą w zaczarowany świat liter. Poznali już wiele z nich i potrafią napisać oraz przeczytać różne wyrazy i zdania. Coraz chętniej sięgają po książki, dzięki którym poznają ciekawe przygody różnych bohaterów i poznają otaczający ich świat. Książka staje się ich prawdziwym przyjacielem. Bardzo przykładają się do estetycznego pisania. Ostatnio poznali literkę r, R. Jest ona trudna, tyle w niej zawiłych elementów. Żeby się z nią zaprzyjaźnić, uczniowie w bardzo interesujący sposób przedstawili ją w formie plastycznej. Sami zobaczcie jak świetne pomysły miały dzieci…
Znamy już literkę r R. Klasa I a.pdf
wych. Teresa Krzywicka
Przyroda przygotowuje się do zimy
Uczniowie klasy I a zgłębili ostatnio swoją wiedzę na temat przygotowań przyrody do zimy. Na podstawie obejrzanych filmów i zdjęć oraz tekstów pochodzących z różnych źródeł, potrafią już wymienić nazwy kilku ptaków odlatujących do ciepłych krajów, wiedzą jak wygląda klucz żurawi. Wiedzą również, że niektóre ptaki przylatują do Polski na zimę, a wiele ptaków pozostaje z nami przez cały rok. Zwierzęta takie jak zając i sarna na zimę zmieniają swe futerko, które staje się jaśniejsze i chroni je przed mrozem. Czyścioszek borsuk gromadzi spory zapas tłuszczyku i skrzętnie przygotowuje swoją przestronną norę. Niedźwiedź układa się w gawrze i zapada w stan hibernacji. Wiewiórka jest mistrzynią w zapominaniu, bowiem jesienią zakopuje w ziemi swe zapasy na zimę, ale potem nie może ich znaleźć. W ten sposób przyczynia się do sadzenia nowych drzew. Kiedy spotkamy śpiącego jeża w stercie liści, to pamiętamy, że nie wolno go budzić. Podczas zimy leśniczy dba o dostarczanie pożywienia dla zwierząt leśnych. Skrzydlatym braciom mogą natomiast pomagać wszyscy ludzie poprzez wywieszanie karmników i systematyczne sypanie do nich odpowiedniego ziarna.
Zafascynowani światem przyrody uczniowie wykonali bardzo interesujące prace plastyczne. Widać na nich, że poznana wiedza nie poszła w las :)
Przyroda szykuje sie do zimy.pdf
wych. Teresa Krzywicka
12 listopada uczniowie klasy I a realizowali bardzo ważny „życiowy” projekt „Jesienny jadłospis”. Poznali zasady zdrowego odżywiania, wymieniali produkty należące do różnych grup żywieniowych oraz podkreślali, których produktów nie powinno się jeść zbyt często lub nawet w ogóle. Zadania matematyczne również były o jedzeniu. W myśl zasady” ruch to zdrowie” nie zabrakło również ćwiczeń ruchowych i to w języku angielskim. Tego dnia na ustach dzieci często pojawiała się znana od lat piosenka pt.”Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Kontynuacją tematu było zaplanowanie 5 zdrowych posiłków i wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej „ Jesienny jadłospis”. Choć dostęp do materiałów, ze względu na panującą sytuację był utrudniony, uczniowie prześcigali się w pomysłowości…
Zresztą zobaczcie sami…
Może następnym razem świadomie będziemy patrzeć na to co jemy i jak żyjemy.
11 listopada w klasie 1A
Kotyliony - kl.Ia.pdf