• Lekcje historii z wykorzystaniem okularów VR – „Zabytki i ciekawe miejsca w Anglii”.

Uczniowie klasy 6b uczestniczyli 14.06.2023r. w lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie z wielkim entuzjazmem poddali się nowej technologii. Dzięki goglom VR mogły zobaczyć różne obiekty z każdej strony, siedząc bezpiecznie i wygodnie w ławce. W trójwymiarze uczniowie oglądali zabytki i historyczne budynki Wielkiej Brytanii np. Big Bena, Parlament Angielski, Globe theater – teatr w Londynie działający w  XVI/XVII wieku, Londyn nocą, Red Phone Booth. Dużo radości i wrażeń dostarczyła dzieciom wirtualna wycieczka przez londyńskie atrakcje turystyczne przedstawione w 3,5 minutowym nagraniu. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach.

• Okulary VR

• Podczas zajęć wykorzystywane były okulary VR oraz aparat fotograficzny. Były to zajęcia etyki w klasach 4 i 6 oraz zajęcia biblioteczne. Omawiane tematy to m.in.: Bogactwo kulturowe świata i cykl zajęć z savoir-Vivre.

• Zwiedzamy Kraków

• W dniach 13 - 14 czerwca 2023 roku odbyła się wycieczka klas 5 do Krakowa. Wcześnie rano zebraliśmy się w autokarze i wyruszyliśmy do Krakowa. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy Wawel (dziedziniec, katedra, dzwon Zygmunta, groby Królewskie), Planty, Okno Papieskie, Stare Miasto, Rynek, Sukiennice (z zewnątrz) Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza). Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski.

Zdjęcia wykonano aparatem z laboratorium przyszłości.

Więcej informacji pod linkiem: