• Zajęcia indywidualne z historii z wykorzystaniem okularów VR – „Wielka wojna”.

W dniu 09.03.2023 r.  na zajęciach indywidualnych z historii uczennica Zuzanna P., oraz uczeń Kacper P. dzięki zastosowaniu okularów VR mogli osobiście przenieść się na front zachodni I wojny światowej. Użycie technologii VR pozwoliło uczniom w niespotykany dotąd sposób "wczuć się" w minioną rzeczywistość i stworzyć wrażenie, że stanowią Oni jej integralną część. Mogli zapoznać się z trudnymi warunkami, z jakimi zmagali się żołnierze w okopach, obserwowali walczących żołnierzy. Dowiedzieli się, o tym jak ważne były okopy dla prowadzenia wojny, ponieważ służyły do ochrony żołnierzy przed ostrzałem wroga, a jednocześnie umożliwiały przemieszczanie ludzi i zasobów do przetrwania. Nauka realizowana z systemem VR spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami uczestników, którzy wyrazili chęć udziału w kolejnych takich lekcjach. Gogle VR pozwalają rozglądać się w wirtualnej rzeczywistości w zakresie 360 stopni, wykorzystując jedynie ruchy głowy. Dla pokolenia młodzieży korzystającej z gier komputerowych i video, kontakt z elektronicznymi gadżetami jest czymś naturalnym i atrakcyjnym.

• Lekcje  historii z wykorzystaniem okularów VR

„Historia Ameryki”.

Uczniowie klasy 6b uczestniczyli 09.03.2023r. w lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie poznali aspekty amerykańskiej historii związanej z procesem kolonizacji. Zwiedzili miasto kolonialne, prowadzili ukierunkowaną obserwację na temat życia przeciętnych ludzi osiedlających się w koloniach w Ameryce. Ponad to uczniowie mieli okazję do zwiedzenia stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonu. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe wędrówki historyczne.

• Serce na gwoździach

• Podczas zajęć na lekcjach techniki uczniowie klas piątych pracowali w naszej szkolnej pracowni. W ruch poszły młotki, gwoździe, obcęgi itp. Proces tworzenia i efekty pracy widać na zdjęciach. Zaangażowanie i uśmiechy zdecydowanie było widać podczas pracy – Obraz – serce z gwoździ i włóczki.

• Laboratoria przyszłości

2 marca 2023 r uczniowie klasy 5b na lekcji języka polskiego prezentowali prace wykonane w ramach projektu edukacyjnego służącego posumowaniu pracy z lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.  W kilkuosobowych grupach wykonywane były gry planszowe, makiety Narnii lub lapbooki dotyczące lektury. Po zaprezentowaniu swoich prac uczniowie grali w wykonane przez siebie gry, co było znakomitą powtórką dotyczącą lektury.

• Laboratorium przyszłości w lekturach

• PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE 5A- LEKTURA W PUDEŁKU NA ZAKOŃCZENIE OMAWIANIA LEKTURY OBOWIĄZKOWEJ "OPOWIEŚCI Z NARNII".

• W marcu 2023 uczniowie klasy 4 b uczestniczyli w lekcji jęz. polskiego z
          wykorzystaniem okularów VR. Dzięki tej nowoczesnej technologii oglądali niezwykłe
          biblioteki na całym świecie, a także najciekawsze zabytki w Europie i Azji. Wirtualnie
          odwiedzili także chatkę Baby Jagi oraz inne baśniowe miejsca. Te urządzenia wprowadziły
          uczniów do rozszerzonej rzeczywistości, a lekcje jęz. polskiego dotyczące bibliotek na
          świecie i bajek dla dzieci stały się bardzo atrakcyjne i ciekawe dla uczniów.

Kiermasz babeczek w bibliotece –wykorzystanie aparatu.
          21 marca odbył się kiermasz „Do książeczki kup babeczki”. Zorganizowany we współpracy z
          rodzicami uczniów z naszej szkoły. Zebrane pieniądze zostały przekazane na cele biblioteki
          szkolnej.