• Wirtualne Laboratorium Empiriusz.

• Lekcje chemii oraz zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem tego sprzętu pozwolą nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empiriusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.
            Nauka, która daje najlepsze efekty, to taka którą możemy doświadczyć, zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję.

Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywacje, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, ale także znacznie poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy.

Uczeń, korzystając z gogli VR oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej, notują obserwacje oraz formułują wniosek w Karcie laboratoryjnej. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.
            Wirtualna rzeczywistość daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dyscyplinach dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą.

We wrześniu odbyły się następujące lekcje chemii z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium dotyczące m.in. wodorotlenków i kwasów oraz badania odczynu roztworu w klasach ósmych oraz sporządzanie i rozdzielanie mieszanin w klasach siódmych. Na lekcjach połączono wykonywanie prostych doświadczeń chemicznych przy stole laboratoryjnym z pracą w wirtualnym laboratorium. Takie praktyczne zaangażowanie uczniów zdecydowanie utrwala wiedzę i pozwala lepiej zrozumieć świat chemii.