• Fascynujące pokazy

• 4 października 2022 roku w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  bardzo interesujące pokazy dla uczniów klasy III a.  Prowadził je sam Dyrektor Oddziału firmy INCOBEX – pan Konrad Borzęcki, tatuś naszej koleżanki Laury. Prowadzący poprzez ciekawe doświadczenia z elektryczności, chemii, elektrostatyki, hydrostatyki przybliżał dzieciom te jakże poważnie brzmiące pojęcia. Na uwagę zasługuje bardzo dobre przygotowanie prowadzącego do zajęć oraz świetny kontakt z uczniami. Wszyscy byli niesamowicie zainteresowani pokazami. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas będzie zajmował się tą dziedziną, a już na pewno bliższe nam będą takie przedmioty jak chemia czy fizyka. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie długopisy i notesy z logo firmy INCOBEX. Gromkimi brawami podziękowaliśmy za bardzo udane spotkanie.

• Jesienny obrazek

• Uczniowie klasy 5A i 5B uczestniczyli w zajęciach w pracowni warsztatowej, której wyposażenie zakupione zostało w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Piątoklasiści zapoznali się z zasadami pracy przy stole warsztatowym. Poznali podstawowe narzędzia i wykorzystując niezbędny sprzęt w postaci kleju na gorąco  i podkładek zabezpieczających miejsca pracy - zabrali się za planowanie i tworzenie JESIENNEGO OBRAZKA !!!!!

• Pan i Pani STOP

• Bezpieczeństwo w trakcie lekcji techniki -  w szkole jest rzeczą oczywistą!!! Uczniowie klas 4 przestrzegają zasad właściwego zachowania się na drodze - wykonali Pana i Panią STOP !!!wykorzystując narzędzia zakupione w ramach LP.

• Tortilla

• TORTILLA – przekąska pełna witamin. Grupa uczniów klas 6A i 6B miała możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Szóstoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Wspólna praca dała im wiele satysfakcji. Zapoznali się z regulaminem i przepisami BHP. Właściwa komunikacja i prawidłowa współpraca dała efekt w postaci pysznych przekąsek. Takie zajęcia na pewno rozwijają pasje i zainteresowania.

• Dzień Papieski

• 16 października 2022r.  obchodziliśmy XXII Dzień Papieski w 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tegoroczne hasło tego święta to "Blask prawdy".

By uczcić Patrona szkoły św. Jana Pawła II uczniowie klasy IV a wystąpili w uroczystej akademii , która miała miejsce w kościele Świętego Ducha w Ćmiłowie. Akademię powtórzono 17 października 2022 r. w szkole, na uroczystym apelu. Zdjęcia zostały wykonane aparatem z labolatorium przyszłosci.