• Sursum Corda – Świąteczne Kartki Wielkanocne

Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele!

Z radością informujemy, że Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny włącza się w działania charytatywne związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą do 27 marca sprzedawać świąteczne kartki wielkanocne.

Oferujemy do wyboru kilka pięknych wzorów kartek w cenie minimalnej 4zł. Kupcie, napiszcie życzenia, wyślijcie – sprawicie co najmniej podwójną radość. Nie pozwólcie wyprzeć esemesom, memom, kopiowanym zdjęciom itp. pięknej tradycji pisania życzeń!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję i zakupu kartek, które mogą być pięknym prezentem dla bliskich i przyjaciół, a jednocześnie formą wsparcia dla tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. To wspaniała okazja, by świętować nadchodzące Święta Wielkanocne w duchu dzielenia się i pomagania innym. Pokażmy, że nasza szkolna społeczność potrafi działać razem dla dobra!

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie!

• MIKOŁAJKOWA CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

• Serdecznie zapraszamy na charytatywną loterię fantową, która odbędzie się już 6 grudnia - w dniu Świętego Mikołaja, od godz. 9.00. Stoiska loterii będą znajdowały się na łączniku szkolnym. Losy będzie można kupić w cenie 5 zł, 7 zł i 10 zł. Dochód z loterii w całości przeznaczymy na cele charytatywne tj.:

 na pomoc w leczeniu Marcelinki Fijołek,
             na przygotowanie Szlachetnej Paczki dla rodziny wielodzietnej.

Każdy los wygrywa!!!
            Serdecznie zapraszamy!!!

• Świąteczne Kartki Dobroczynne

Tradycyjne w okresie przedświątecznym nasza szkoła uczestniczy
          w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, którą prowadzi Stowarzyszenie SURSUM.

Zapraszamy rodziców, uczniów i nauczycieli do udziału w akcji
          i zakupienia świątecznych kartek bożonarodzeniowych.

Jak zaznaczają organizatorzy kupując kartkę świąteczną: „Możecie sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy.

I to podwójnie!

• Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym
            i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.
          • Drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego
            na święta.”

Pomagając możemy równocześnie wrócić do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

Sprzedaż kartek prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu.

Cena kartki wraz z kopertą wynosi 3 zł.

Kup kartkę i wspomóż chorych i niepełnosprawnych!

WARTO POMAGAĆ!!!

• Akcja „TUSZ DO PAKI”

Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym kontynuuje udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. Celem tej akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Ważnym celem akcji jest również pomoc zwierzętom, które przebywają w schroniskach.

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów, które znajdują się przy wejściach do szkoły. Zebrane w ten sposób odpady zostaną
        przekazane do recyklingu, a z pozyskanych środków zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE:
        1. Zbieramy wyłącznie tusze od drukarek atramentowych nie laserowych!
        2. Tusze muszą być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane!
        3. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku:

Zbiórka tuszów odbywa się cały rok! Im więcej uzbieramy, więcej pomożemy!

• ZBIÓRKA NA RZECZ FUNDACJI – „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

Zapraszamy do zbiórki na rzecz Fundacji – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która będzie miała miejsce w dniach od 9 października do 27 października 2023r. Zwracamy się z gorącym apelem do dzieci, rodziców i całej społeczności naszej szkoły o wsparcie finansowe na rzecz publicznej zbiórki Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
        Fundacja ta od 2001r. aktywnie prowadzi program stypendialny, wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Nasza pomoc stanowi urzeczywistnienie wołania Jana Pawła II o „wyobraźnię miłosierdzia”. Od wielu lat szkoły imienia Jana Pawła II czynnie włączają się w tę zbiórkę. Liczy się każda złotówka i każdy przysłowiowy grosik.

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie

• Akcje w roku szkolnym 2023/2024

• AKCJA „SZKOŁO POMÓŻ I TY”

Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. Już od września wolontariusze będą sprzedawać cegiełki dobroczynne, które są jednocześnie kalendarzykami lub pomocami naukowymi.

KOSZT CEGIEŁKI TO 5 ZŁ.

Dochód ze sprzedaży „cegiełek” zostanie przekazany do Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 10- letniemu Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę.

Środki zgromadzone w ramach akcji zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie, których wartość wynosi około 15.000 zł.

Dzięki akcji „Szkoło Pomóż i Ty” uczniowie mają wsparcie w nauce, ale to też idealna okazja, aby pokazać młodym ludziom jak w prosty sposób można uczynić wiele dla potrzebujących. Ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy wśród najmłodszych z roku na rok umacnia nas w przekonaniu, że wspólnie możemy wiele zdziałać.

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!