• W górę serca - SURSUM CORDA

• Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję sprzedaży Świątecznych Kartek Dobroczynnych.

Kartki zostały nam przekazane przez Stowarzyszenie "SURSUM CORDA", które realizuje działania uczące samodzielności, rozwijające postawę wzajemnej pomocniczości, kreatywności oraz odpowiedzialności za innych i siebie -

daje wędkę, a nie rybę.

Stowarzyszenie tworzy także warunki do wzajemnego pomagania, w klimacie zaufania i przejrzystych zasad.

W okresie przedświątecznym nasi wspaniali Wolontariusze rozprowadzali kartki wśród społeczności szkolnej.

Udało im się sprzedać aż 200 kartek!!!

Pieniądze ze sprzedaży w kwocie 400 zł zostały wysłane na konto stowarzyszenia.

• Akcja MEN - RAZEM NA ŚWIĘTA

• Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej placówce przyłączyło się do kolejnej edycji akcji Ministra Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali świąteczne kartki bożnarodzeniowe, które zostały wysłane tym pracownikom naszej szkoły, którzy obecnie są na emeryturach, rentach i urlopach zdrowotnych. Do każdej kartki został dołączony opłatek, którym chcieliśmy się symbolicznie podzielić i złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

• Charytatywny Świąteczny kiermasz słodyczy

•      W ramach akcji wolontariusze zorganizowali charytatywny świąteczny kiermasz słodyczy. Dochód z kiermaszu został w całości przekazany mieszkance Mętowa, małej Wiktorii Dyś, która niebawem wylatuje do USA po spełnienie marzeń - swoich oraz jej bliskich. Wiktorka przejdzie kilka bardzo poważnych operacji, które uratują jej chore nóżki i sprawią, że dziewczynka będzie mogła chodzić.

• WIGILIJNY GOŚĆ

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …”

Ostatnie dni nauki przed świętami i jednocześnie w 2019 roku były dla uczniów i nauczycieli wyjątkowe. Nasza szkoła poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie pod opieką wychowawców zadbali o świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Piękne choinki, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.

W klasie 1b pojawił się wigilijny stół nakryty śnieżnobiałym obrusem. Na stole zaś zagościło sianko oraz świąteczne potrawy. Nie było ich co prawda dwanaście, ale za to te najbardziej lubiane przez dzieci.

Zgodnie z tradycją przy stole przygotowano jedno dodatkowe miejsce dla wędrowca. Miejsce to szybko zostało zajęte, bowiem progi naszej szkoły odwiedziła Pani Agnieszka Dyś wraz ze swoją córeczką Wiktorią.

Wspólnie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma świętego o Bożym Narodzeniu, zaśpiewaliśmy koledę, połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Była to wspaniała okazja, aby ofiarować gwiazdkowy prezent dla Wiktorii, który został przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Wolontariusze po przeprowadzeniu loterii fantowej i kiermaszu słodyczy zebrali kwotę 1600 zł, którą w całości przeznaczyli na leczenie chorych nóżek Wiktorii.