• Konkurs czytelniczy na najciekawszy mem promujący książkę, czytanie lub bibliotekę

Regulamin konkursu bibliotecznego

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych

Konkurs adresowany jest do uczniów klas  IV–VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie.

Warunki uczestnictwa:

1. Przygotuj mem, który będzie dotyczył książki, czytania, biblioteki lub bibliotekarza (aby lepiej zrozumieć, na czym polega konkurs, obejrzyj przykładowe memy w Internecie) Pamiętaj, że praca ma być Twoim własnym autorskim pomysłem, a nie odwzorowaniem memów dostępnych w Internecie.

2. Opatrz rysunek krótkim, trafnym i błyskotliwym tekstem.

3. Pracę wykonaj przy użyciu programu komputerowego lub ręcznie dowolną techniką na brystolu o formacie A 4.

4. Mem wykonany przy użyciu komputera należy wydrukować. Swoją pracę na kartce o formacie A4  dostarczyć do biblioteki szkolnej z informacjami: imię, nazwisko, klasa lub wysłać pocztą elektroniczną na adres agnieszka.zarzecka@spmetow.pl lub magdalena.sawicka@spmetow.pl Prace należy przynieść do biblioteki lub wysłać na adres mailowy do 20 kwietnia 2024 r.

Ochrona danych osobowych

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mętowie jest administratorem w rozumieniu art. 4 pkt 7 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej: „ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych”.
          2. Administrator przetwarza dane osobowe w związku z organizacją i promocją konkursu.
          3. Dane osobowe są pozyskiwane bezpośrednio od osób, których dotyczą (uczestników konkursu).
          4. Dane osobowe laureatów konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej administratora.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 26 kwietnia 2024 r. uczestnicy konkursu otrzymają nagrody, pamiątkowe dyplomy, a ich prace będą wyeksponowane w Internecie.

• Konkurs czytelniczy na najciekawsze pudełko lekturowe

• Regulamin konkursu bibliotecznego

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych

Adresaci:

Uczniowie klas  I –VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie

Prace:

• Przedmiotem konkursu jest pudełko literackie zawierające rekwizyty kojarzące się z wybraną lekturą (książką) rekwizyty mogą być zrobione własnoręcznie, ale nie jest to konieczne, mogą to być gotowe przedmioty, zabawki w odpowiedniej wielkości (pudełka zostaną oddane ich właścicielom po wystawie)
          • Na pudełku powinny znajdować się następujące informacje:

Tytuł książki oraz imię i nazwisko, klasa autora pudełka.

• prace prosimy przynosić do biblioteki szkolnej
          • każdy uczeń może przynieść tylko jedną pracę, oceniana będzie pomysłowość i wykonanie pudełka oraz zgodność z tematem książki
          • przystąpienie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu i zgodą na ekspozycję prac na wystawie szkolnej

Ochrona danych osobowych

Termin:

Prace należy przynieść do biblioteki do 14 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 kwietnia 2023 r. uczestnicy konkursu otrzymają nagrody, pamiątkowe dyplomy, a ich prace będą wyeksponowane na wystawie szkolnej.

• Konkurs czytelniczy -Magia Czytania

w Święta Bożego Narodzenia

„Moja ulubiona książka na święta to………..”

Wykonaj ilustrację do ulubionej świątecznej książki.

Regulamin_konkursu

• Wyniki konkursu

•  Z okazji Dnia Książki w bibliotece ogłoszony został konkurs czytelniczy „Weź nie pytaj, weź przeczytaj…” – plakat lub recenzja książki oraz akcja czytelnicza „Starsi czytają młodszym”.

Maria Domin kl. I B, Konstanty Ziętek, Adam Madoń kl. III B,

Natalia Sztobryn - Solan kl. IV B

II miejsce

Paweł Drumlak, Filip Zarzecki kl. IB, Nina Imielińska, Aleksander Krupa, kl. I A

Martyna Jarosz kl. I A, Justyna Plewik kl. I B, Maria Kamińska kl. IA

Wyróżnienia: Gabriela Paździor, Kuba Korga, Michał Zawiślak kl. IB

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, za piękne plakaty i recenzje książek. Gratulujemy!!!

Dziękujemy także starszym uczniom za udział w głośnym czytaniu  młodszym dzieciom  - Jakubowi Koprowi  i Joannie Dąbrowskiej z kl. VII A

•                                                      Regulamin szkolnego konkursu bibliotecznego

„Weź nie pytaj, weź przeczytaj….”

Recenzja-opis wybranej książki  lub plakat zachęcający do jej  przeczytania.

• rozbudzanie zainteresowania biblioteką

Adresaci:

Uczniowie klas  I –VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie

Prace:

• przedmiotem konkursu jest napisanie recenzji-opisu z wybranej książki ( klasy starsze)  lub wykonanie plakatu zachęcającego do jej przeczytania (klasy młodsze)
        • na odwrocie pracy konkursowej należy umieścić imię i nazwisko oraz klasę autora
        • każdy uczeń może przynieść tylko jedną pracę
        • przystąpienie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu i zgodą na ekspozycję prac w bibliotece szkolnej

Termin:

Prace należy przynosić do 22 kwietnia 2022 r.

Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność oraz zgodność z tematem konkursu.

Ogłoszenie wyników nastąpi do końca kwietnia 2022 r., uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.