Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Martyna Kasprzak: I miejsce
Maria Gajur: II miejsce
Szymon Dyś: III miejsce
Antonina Wrześniewska: Wyróżnienie
Patrycja Jędzura: Wyróżnienie
Julia Baran: Wyróżnienie
Konkurencja: „Moja mała Ojczyzna – Zabytki Lublina i okolic”
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły > Osiągnięcia naszych uczniów
„Moja mała Ojczyzna – Zabytki Lublina i okolic” - szkolny
CZAPKA MIKOŁAJA!
4 GRUDNIA - ZAŁÓŻ CZAPKĘ MIKOŁAJA:)
Wirtualne MIKOŁAJKI w naszej szkole! Zgodnie z naszą szkolną tradycją Mikołaj przynosi w prezencie uczniom dzień bez pytania, sprawdzania pracy domowej, kartkówek i sprawdzianów.
Życzymy udanych MIKOŁAJEK i dużo prezentów pod poduszką:)
Samorząd Uczniowski
"Czapki Mikołaja" zostały wykonane
na godzinach wychowawczych w klasach: 6a i 8a:)22
Uwaga!
Prace naszych uczniów wykonane w ramach różnych projektów edukacyjnych można obejrzeć w zakładce Z życia szkoły/Projekty edukacyjne!
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” ruszyła w szkole w Mętowie!
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską kampanię czytelniczą ,,Mała książka - wielki człowiek”. Projekt jest całkowicie bezpłatny, a jego głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat liter oraz rozbudzanie w nich miłości do czytania już od najmłodszych lat. Wszystkie pierwszaki otrzymały bezpłatnie od Instytutu Książki niezwykłe wyprawki czytelnicze zawierające pięknie ilustrowaną książkę, broszurę dla opiekunów oraz kreatywny alfabet czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
W książce ,,Pierwsze abecadło” znajdują się fragmenty napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno tych klasycznych, jak i współczesnych. Poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiada, jak wspierać dziecko w nauce czytania i jest zarazem zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci oraz aktywności związane z tekstami z książki.
Uczniowie zachęceni do czytania, chętnie sięgają do różnej literatury dziecięcej. Włączają w czytanie rodziców oraz rodzeństwo. Niektórzy wypożyczyli już wiele książek w bibliotece szkolnej, inni marzą o tym, by wzbogacić swoją domową biblioteczkę w nowe książki.Zapraszamy do galerii
Bożena Niedźwiadek
UWAGA!
Wyniki konkursu „PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO” organizowanego przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Głusk umieszczone są w zakładce
Z życia szkoły/Osiągnięcia naszych uczniów.Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w Galerii:)
21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
Więcej w zakładce Z życia szkoły/Projekty edukacyjne:)
Zapraszamy:)
Uwaga!
Do II etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:
konkurs z języka angielskiego - Szymon Michał Burdelak (klasa 8c)
konkurs matematyczny - Jakub Szafranek (klasa 8c)
konkurs geograficzny - Szymon Bolesław Kłoda (klasa 8c)
konkurs polonistyczny Lidia Stachyra(klasa 8c) Kinga Mielnik(klasa 8a)
Weronika Rozalia Nalepa(klasa 8a)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Święto Niepodległości
Uczniowie klasy I a z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnęli uczcić to święto. Już wcześniej każdy nauczył się na pamięć „Mazurka Dąbrowskiego” i w postawie na „baczność”, stojąc przed całą klasą, samodzielnie zaśpiewał nasz narodowy hymn. Każdy też potrafi już wymienić i opisać symbole narodowe. 11 listopada 2020r. dzieci wykonały przepiękne kotyliony, a zdjęcia z nimi same mówią za siebie, jaka duma ich rozpierała z faktu, że są Polakami.
Pracę uczniów można podziwiać w zakładce z Życia szkoły/Projekty edukacyjne
Teresa Krzywicka
11 listopada 1918
Narodowe Święto Niepodległości od ponad trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Uczniowie klasy 2b w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w niebywałej lekcji historii. Dzieci wysłuchały hymnu narodowego, wierszy i opowiadań o wydarzeniach z dawnych lat. Przypomniały sobie symbole narodowe. Na ten uroczysty dzień uczniowie przygotowali piękne biało - czerwone kotyliony.
Bardzo cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy włączyć się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków 102 rocznicy odzyskania niepodległości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii!
Agata Rekiel
11 LISTOPADA 1918 - PAMIĘTAMY!!
102 LATA TEMU PO NIEMAL 123 LATACH NIEWOLI
POLSKA ODZYSKAŁA NIEPODLEGŁOŚĆ!Zapraszamy do obejrzenia projektu zrealizowanego na zajęciach z etyki przez uczniów klas: 6a, 6b, 7a, 7b, 8a i 8c!
Prace można obejrzeć w zakładce: Z życia szkoły/Projekty edukacyjne!
Zasady odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.
Źródło:Kuratorium Oświaty w Lublinie
Źródło:Kuratorium Oświaty w Lublinie
Pomagamy, bo...lubimy:)
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych – „Pomóż i ty".
Szczegóły w zakładce: Z życia szkoły/ Szkolne Koło Wolontariatu!
UWAGA! KONKURS!
KONKURS HISTORYCZNO – PLASTYCZNY
„ Moja mała Ojczyzna – Zabytki Lublina i okolic ”.
Szczegóły w zakładce "Z życia szkoły - Konkursy"
Zapraszamy do udziału w konkursie chętnych uczniów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 PAŹDZIERNIKA 2020
"WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIKT NAS NIE POZBAWI"
W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
Samorząd Uczniowski
Część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Pani Doroty Kasprzak
UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!
Procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii dla uczniów klas 1-8, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie w roku szkolnym 2020/2021
Dyżury psychologa
Szanowni Państwo!
W ramach projektu „Rozwój placówek wsparcia dziennego na terenie gminy Głusk” będzie możliwość uzyskania porady psychologa (konsultacje dla uczniów, rodziców). Dyżury psychologa odbywać się będą w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Mętowie w następujących terminach:
6 października 2020 godz. 8.00-12.30
13 października 2020 godz. 8.00-12.00
22 października 2020 godz.8.00-14.00
Szczegółowe informacje w gabinecie psychologa.
Uwaga! Konkurs!
SKO w SP3 w Górze zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskim konkursie popularyzującym oszczędzanie. Szczegóły w zakładce: Z życia szkoły/SKO!
Uwaga!
Rok 2020 jest rokiem, kiedy to wspominamy 100-lecie urodzin Jana Pawła II.
Z tej to okazji zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas I-VIII do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie. Szczegóły zawarte są w regulaminie
w zakładce Z życia szkoły-konkursy!
Wniosek dla rodziców starających się o zwrot za bilety miesięczne
INNOWACJA PEDAGOGICZNA
"CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”
W innowacji pedagogicznej, którą przeprowadzi Pani Agata Rekiel, weźmie udział klasa 2b. Innowacja będzie polegała na realizacji II edycji EKOlogicznego projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa. Projekt powstał po to, by rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, rozwijać aktywności czytelniczą i pokazać, że czytanie książek to świetna zabawa. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę m.in. na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.
Więcej informacji: Lekturki_spod_chmurki.docx
Archiwum Aktualności