AKCJA - Wrzuć Pusty Tusz Do Paki i Dokarmiaj Zwierzaki
Miło nam poinformować, że Szkolne Koło Wolontariatu zgłosiło naszą szkołę do udziału w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „TUSZ DO PAKI”. Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.
Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do specjalnego kartonu. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Za uzyskane z recyklingu środki zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek tych biednych zwierzaków.
Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo do akcji „Tusz do paki”, o której można poczytać na stronie www.tuszdopaki.pl. Zachęcamy do zbierania kartridży w zakładach pracy, wśród rodziny i znajomych.
WAŻNE!!!
Zbieramy wyłącznie tusze od drukarek atramentowych nie laserowych! Tusze muszą być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane!
Karton, do którego można wrzucać puste tusze znajduje się w pokoju nauczycielskim.
AKCJA MA CHARAKTER CIĄGŁY!
„BĄDŹ EKO - ZBIERAJ BATERIE Z KLASĄ”
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza międzyklasowy konkurs zbierania zużytych baterii!
Jak wziąć udział w konkursie???
Konkurs polega na zbiórce jak największej ilości zużytych baterii i przenośnych akumulatorów. Każda klasa powinna zatroszczyć się o specjalny pojemnik lub pudełko, do którego będzie wrzucała baterie i akumulatory.
Konkurs trwa od 17.01.2022r. do 04.03.2022r.
Po zakończeniu konkursu pojemniki z bateriami należące do poszczególnych klas będą ważone. Kryterium oceny będzie ilość zużytych baterii wyrażona w kilogramach w przeliczeniu na jednego ucznia w danej klasie.
Wygra ta klasa, w której na jednego ucznia
przypadnie największa masa zebranych baterii!!!
REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów ze wszystkich oddziałów klasowych
i przedszkolnych naszej szkoły.2. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, zwłaszcza baterii oraz uświadamianie i utrwalanie zachowań proekologicznych.
3. Zadaniem konkursowym jest zebranie jak największej ilości /wyrażonej
w kilogramach/ zużytych baterii i akumulatorów /pochodzących np.: z zabawek, aparatów fotograficznych, odbiorników radiowych, kamer wideo, laptopów, pilotów telewizyjnych itp./4. Czat trwania konkursu: od 17.01.2022r. do 04.03.2022r.
5. Szczegółowe wyniki konkursu będą udostępnione na stronie internetowej szkoły.
6. W konkursie przewidziane są nagrody dla klas, które zajmą I, III i III miejsce.
7.Wszystkie baterie zostaną przekazane do firmy Reba Organizacja Odzysku S.A. w ramach udziału naszej szkoły w II-ej edycji II-ego cyklu Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy”.
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu - Agata Rekiel
Konkurs ekologiczny „Edukujemy – Pomagamy”
Nasza szkoła przystąpiła do II-ej edycji II-go cyklu Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy”. Konkurs jest organizowany przez REBA - Organizację Odzysku S.A. i dotyczy zbiórki zużytych baterii. Skierowany jest do wszystkich placówek oświatowych i wychowawczych położonych na terenie całej Polski.
Celem zbiórki zużytych baterii i akumulatorków jest wyrobienie nawyków proekologicznych oraz propagowanie postawy odpowiedzialności grupowej za stan środowiska, w którym żyjemy.
Liczymy na aktywne zaangażowanie w zbiórkę baterii, a tym samymw ochronę środowiska wszystkich uczniów naszej szkoły.
Pamiętaj, nie wyrzucaj zużytych baterii do kosza na śmieci!!!
Zużyte baterie i akumulatory stanowią źródło cennych surowców wtórnych. Ich właściwa zbiórka pozwala nie tylko unieszkodliwić toksyczne metale ciężkie, ale także odzyskać część surowców oraz zaoszczędzić energię potrzebną do wydobycia pierwiastków, niezbędnych między innymi do produkcji nowych baterii. W bateriach zachodzą skomplikowane procesy chemiczne, w których udział biorą toksyczne pierwiastki. Szczególne zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka, stwarzają zawarte w bateriach metale ciężkie (m.in. ołów, kadm, rtęć) oraz kwasy bądź zasady tworzące elektrolity, które mają właściwości żrące i korozyjne.
Przeciętnie w jednej tonie zużytych baterii znajduje się: 3 kg rtęci, 0,5 kg kadmu oraz kilka kilogramów niklu.
Agata Rekiel
„PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA” FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ
3 grudnia w naszej szkole zakończyła się akcja „Puszka dla głodnego brzuszka”. W ramach tej akcji zbierana była przede wszystkim karma dla psów i kotów, ale również stare koce i ręczniki. Koordynatorkami akcji były panie Agata Rekiel i Agnieszka Pawelec. W zbieranie darów zaangażowana była klasa 3b oraz klasa 7a. Dzięki hojności naszych uczniów udało się zebrać bardzo dużo różnego rodzaju karmy, która szczególnie przyda się w okresie zimy, a potrzeby schroniska są ogromne, ponieważ co roku niestety zwiększa się liczba porzucanych kotów i psów.
17 grudnia zgromadzone dary zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, mieszczącego się przy ulicy Metalurgicznej 5 w Lublinie. W ramach podziękowań uczniowie klasy 3b i 7a mogli wziąć udział w lekcji poświęconej działalności schroniska oraz poznać jego mieszkańców.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej akcji.
„Wigilia w zaciszu domu”
Szkolne Koło Wolontariatu na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Głusk przyłączyło się do świątecznej akcji pod hasłem „Wigilia w zaciszu domu”. Zadaniem naszych wolontariuszy było własnoręczne przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla podopiecznych GOPS.
Nasze kartki zostały dołączone do przygotowanych przez pracowników GOPS darów
i przekazane ok. 30-stu starszym, samotnym i niepełnosprawnym osobom, które korzystają ze wsparcia GOPS-u.Serdecznie dziękujemy Justynce Skrzypiec z kl. 8d oraz uczniom z klasy 3b, którzy bardzo zaangażowali się w pracę na rzecz akcji i wykonali piękne kartki świąteczne.
Agata Rekiel
Z okazji XXI Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Nie lękajcie się!” w październiku na terenie naszej szkoły odbyła się kwesta pieniędzy na fundusz stypendialny.
W tych dniach wolontariusze ze szkoły podstawowej przeprowadzili zbiórkę dobrowolnych kwot pieniężnych do puszek kwestarskich. Łącznie udało im się zebrać kwotę 327zł i 75gr, która została wpłacona na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Zebrane fundusze przeznaczane są na sfinansowanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, będących stypendystami Fundacji.
To właśnie oni zostali nazwani „żywym pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II”. Pomoc im stanowi odpowiedź na wołanie naszego Patrona Świętego Jana Pawła II, który prosił o „nową wyobraźnię miłosierdzia”.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy solidarnie dzielili się przysłowiowym „groszem” i stali się jednocześnie budowniczymi „żywego pomnika Świętego Jana Pawła II”.
Wolontariusze:
Maja Bańcerowska , Victoria Kifer, Hubert Dwojacki
Pełnomocnik zbiórki:
Agata Rekiel
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów z klas I – VIII
do zabawy literacko-kreatywnej pod hasłem: „Napisz list do Świętego Mikołaja”.Udział w konkursie polega na napisaniu najciekawszego listu do Świętego Mikołaja. O czy ma być ten list? O tym o czym marzycie (niekoniecznie te materialne prezenty), za czym tęsknicie, a może za kim? Jak chcielibyście by wyglądały tegoroczne święta? A może macie jakiś pomysł na mega kreatywny prezent pod choinkę? Liczymy na Waszą wyobraźnię!
Przy ocenianiu listów będziemy brać pod uwagę nie tylko ich treść, ale również formę i wygląd. Pamiętajcie, aby listy były oryginalne, kolorowe i estetyczne.
Listy będą ocenianie w trzech kategoriach wiekowych:
kl. I – II
kl. III – IV
kl. V – VIII
Wyboru najlepszych prac dokona specjalnie powołana komisja.
Listy będą zbierane przez wolontariuszy z kl. VIII b w dniu 6 grudnia 2021r.
Wasze listy zostaną wyeksponowane na tablicach szkolnych oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły!!!
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Święty Mikołaj czeka na Wasze listy!
Szkolne Koło Wolontariatu
UWAGA! UCZNIOWIE!
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza całą społeczność szkoły
do wspólnej akcji pod hasłem:„PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA”.
Chcemy pomóc bezdomnym psom i kotom, które bez nas nie poradzą sobie same, zwłaszcza że zbliża się zima.
W ramach akcji będziemy zbierać przede wszystkim karmę dla psów i kotów, ale również stare koce i ręczniki. Zgromadzone dary zostaną przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, mieszczącego się przy ulicy Metalurgicznej 5 w Lublinie.
Potrzeby są ogromne, ponieważ każdego roku schronisko przygarnia mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. Na dzień dzisiejszy w schronisku przebywa 169 psów i 136 kotów.
Akcja będzie trwała do 3 grudnia 2021r.,
a w dniu Św. Mikołaja dary zostaną przekazane
potrzebującym zwierzętom.Zbiórkę darów przeprowadzą uczniowie klasy 7a, którzy dwa razy w tygodniu /we wtorki i czwartki/ będą odbierali je od poszczególnych klas.
ZOSTAŃ MOIM ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!
Szkolne Koło Wolontariatu
Uśmiech dla Kacpra
„SZKOŁO POMÓŻ I TY” 2021/2022
UŚMIECH DLA KACPRA
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji charytatywnej, której celem jest pomoc 10-letniemu Kacprowi Pawłowskiemu.
Kiedy chłopiec skończył roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Pomimo swej niepełnosprawności uśmiech towarzyszy mu każdego dnia. Aby Kacper mógł prawidłowo rozwijać się niezbędny jest sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia. Wspólnie pomóżmy Kacprowi w zakupie specjalistycznego oprogramowania i komputera, których koszt wynosi około 10 000 zł.
JAK MOŻEMY POMÓC???
To bardzo proste, każdy z Was może pomóc poprzez zakup dowolnej ilości „cegiełek”. Koszt zakupu „ciegiełki” to minimum 2zł (można ofiarować wyższą kwotę). Każda „cegiełka” przedstawia jakieś zwierzątko, a na odwrocie zawiera pomoc dydaktyczną np. tabliczkę mnożenia, wzory matematyczne, słówka z języka angielskiego, mini słowniczek ortograficzny itp.
„Cegiełki” można kupić u Pani Agaty Rekiel lub u wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji J
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!
„Nawet skromna pomoc
jest zawsze lepsza
od wielkiego współczucia”
Władysław Loranc
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU