• Podsumowanie projektu

• Z kulturą mi do twarzy" - podsumowanie

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała udział w III Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 (pkt. 1 – kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno; pkt. 2 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; pkt. 3 – sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy; pkt. 4 – doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy; pkt. 7 – wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie).

CELE PROJEKTU: wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele), wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób, ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Nauczyciele biorący udział w projekcie: Agata Rekiel, Monika Staszczak, Iwona Skórska

Uczniowie biorący udział w projekcie: klasa 1a, 5a, 5b, 6a, 8a, 8b oraz Samorząd Uczniowski

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w realizację projektu!

Koordynator:Agnieszka Pawelec