• "Przyszłość zaczyna się dziś nie jutro"
        Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mętowie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły i wiele innych informacji.
      • Dzieci dla Ekologii
      • I Dzień Wiosny na sportowo
          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „MAŁY PATRIOTA”

Dnia 28.04.2023 roku w Naszej Szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Mały Patriota” pod patronatem Wójta Gminy Głusk.

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie Naszej Gminy.

W konkursie wzięło udział 29 dzieci, które zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa jednogłośnie stwierdziła, iż wszystkie dzieci zostają wyróżnione za piękne recytacje. Na zakończenie dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły (grupy żabek, tygrysków, motylków, żyraf, biedronek, sówek, jeży) zaśpiewały patriotyczne piosenki oraz wyrecytowały wiersz.

• Akcja ŻONKILE

Akcja Społeczno-Edukacyjna „ŻONKILE” 2023

19 kwietnia w 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile". Grupa wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej rozdawała na terenie szkoły żółte papierowe żonkile, jako symbol pamięci o powstaniu.

• Spotkanie z Łukaszem Kurkiem

W poniedziałek 17 kwietnia, w naszej szkole odbyło się spotkanie o tematyce podróżniczej z p. Łukaszem Kurkiem. W spotkaniu brały udział dzieci z kl.1-3 oraz starsze grupy z przedszkola. Pan Łukasz fascynuje się górami i zdobywa kolejne szczyty górskie (ma w swoim dorobku zdobycie m.in. Matterhorn 4478 m.n.p.m –szczyt w Alpach). Nasz gość opowiadał o swoich wyprawach, sprzęcie, którego używa podczas wspinania, a także odpowiadał na liczne pytania naszych uczniów dotyczące swojej prelekcji. Pokazywał również piękne zdjęcia z wypraw.

• UWAGA!!

Informujemy, że adres mailowy zsmetow@wp.pl nie będzie już obsługiwany. Wszystkie wiadomości prosimy kierować na NOWY-AKTUALNY ADRES MAILOWY NASZEJ SZKOŁY:

spmetow@spmetow.pl

• Turniej karate!

Serdecznie zapraszamy na turniej karate tradycyjnego pn.: Lubelska Liga Karate, który odbędzie się w dniu 23.04.2023 r. w godz. 11.00- 17.00 w Szkole Podstawowej w Mętowie (hala sportowa). W akcji będzie można zobaczyć medalistów min.: Mistrzostw Europy i Świata, wśród startujących nie zabraknie również mieszkańców Gminy Głusk. Wstęp jest bezpłatny, więcej informacji: www.lubelskie.karate.pl.

• WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Alleluja! Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, bo Chrystus Zbawiciel Zmartwychwstał. Radujcie się więc tym czasem i z radością patrzcie w przyszłość. Niech w ten świąteczny czas radość wypełni Wasze serca. Niech Wielkanoc stanie się dla Was czasem odnowy.

Wesołego Alleluja!

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, życzy Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie.

• OGŁOSZENIE !!!

W związku z brakiem wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych II termin rekrutacji nie odbędzie się. Wolne miejsca są jedynie w grupach dzieci sześcioletnich. Dzieci urodzone w roku 2017 mają obowiązek szkolny.

• DZIEŃ OTWARTY SP W MĘTOWIE i PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 21.03.2023

Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Mętowie bardzo radośnie przywitali wiosnę. W tym dniu, wolnym od zajęć dydaktycznych, szkoła otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zwiedzających, w szczególności uczniów, którzy zamierzają zacząć u nas naukę już od września bieżącego roku. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji. Były to m.in. ciekawe przedstawienia, w których pożegnano zimę, a powitano Panią Wiosnę, były przepiękne spektakle teatralno-muzyczne, śpiewy i tańce. Rada Rodziców zaprosiła i sponsorowała Teatrzyk Ekologiczny Magik, który przybliżył nam ważną tematykę ekologii, bezpieczeństwa i przyjaźni. Starsi uczniowie zorganizowali wspaniałą loterię fantową, w której każdy los wygrywał!!! Żyrafka Lokatka czuwała, aby nie wydać od razu wszystkich pieniędzy i namawiała, by część ulokować w SKO… W klasach pachniało wiosennymi kanapka

• "Math with games"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie eTwininng pt. "Math with games". Celem projektu jest doskonalenie naszych uczniów w projektowaniu gier matematycznych oraz zwiększenie pozytywnego nastawienia na na uczenie się i zgłębianie tajemnic matematyki. Projekt będzie trwał od marca do czerwca.

14 marca odbyło się spotkanie online ze szkołami z Turcji. Uczniowie z Turcji przedstawiali się w języku angielskim. Nasi uczniowie klasy 5b i 6a również zaprezentowali się przed uczniami z Turcji. Wszyscy byli bardzo przejęci i zadowoleni ze spotkania. Następny etap naszego projektu to stworzenie logo i projektowanie gier matematycznych.

• UWAGA !

POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA I KARTĘ INFORMACYJNĄ NALEŻY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY OD 10 DO 15 MARCA 2023 ROKU W GODZINACH 7 - 15.
            NIEZŁOŻENIE TYCH DOKUMENTÓW W TYM TERMINIE OZNACZA REZYGNACJĘ Z REKRUTACJI.
            Czyste druki do pobrania znajdują się w zakładce:Rekrutacja.

• AKCJA CHARYTATYWNA UNICEF

W dniach 03.03 – 09.03. 2023r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka charytatywna na rzecz pomocy dzieciom w Rogu Afryki. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu będą każdego dnia przypominać uczniom o możliwości wpłacenia dowolnej kwoty do specjalnej skarbonki. Zebrane fundusze zostaną wpłacone organizacji UNICEF, która przeznaczy je na między innymi:

Czwartek 02.05.2024
    • NOWY ROZKŁAD DZWONKÓW W ROKU SZKOLNYM 2022/2023