- ROK SZKOLNY 2023/2024
- Akcja żonkile - w 80 rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.
- Uczniowskie pozdrowienia - opiekun pani Elwira Martys-Górna
- Projekty edukacyjne z języka polskiego w klasie 5b - opiekun pani Monika Pawłowska- rok szkolny 2022/2023
- Projekty edukacyjne z języka polskiego w klasie 5a - opiekun pani Agnieszka Pawelec - rok szkolny 2022/2023
- Projekty klasy 1a - wychowawca pani Agata Rekiel - rok szkolny 2022/2023
- Projekty klasy 3a - wychowawca pani Teresa Krzywicka
- Projekty klasy 3b - wychowawca pani Bożena Niedźwiadek
- Projekty edukacyjne z języka polskiego - opiekun pani Elwira Martys Górna
- Akcja Sprzątania Świata - Polska
- Projekty edukacyjne w klasie 4 z języka polskiego
- Projekt - Uczeń, czyli genialny nauczyciel
- Projekty edukacyjne z etyki - opiekun pani Agnieszka Pawelec
- 23 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 22 kwietnia 2021 - DZIEŃ ZIEMI! Projekt ekologiczny klasy 6a! Wychowawca: Agnieszka Pawelec
- 11 LISTOPADA 1918 - PAMIĘTAMY! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 21 Listopada - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI! Projekt wykonany na zajęciach z etyki opiekun: Agnieszka Pawelec
- 19 maja - DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
- Lekcja etyki w Dzień Dziecka
- Co jest w plecaku TERYTORIALSA
- Projekty klasy 3b - wychowawca pani Agata Rekiel - rok szkolny 2021/2022
ROK SZKOLNY 2021/2022
Piknik czytelniczy klasy 3b pod chmurką Tosią
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody klasa 3b w ramach realizacji III MODUŁU PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”, zorganizowała klasowy piknik czytelniczy. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, które zaprezentowali kolegom i koleżankom. Ich zadaniem było również zachęcenie i przekonanie swoich rówieśników do sięgnięcia właśnie po ich ulubioną lekturę. Nie zabrakło też czasu na samodzielne czytanie oraz wykonanie plenerowych prac plastycznych przedstawiających bohaterów przyniesionych książek.
Spotkanie odbyło się w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci oprócz pokarmu dla ducha miały ze sobą różne smakołyki, którymi z przyjemnością posiliły się podczas tych nietypowych lekcji. Piknikowe czytanie pod chmurką było nie tylko odpoczynkiem, zabawą, okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale jednocześnie intelektualną rozrywką. Była to bardzo ciekawa forma zajęć edukacyjnych, zachęcająca uczniów do czytania i bliższego kontaktu z książką.
Uczniowie klasy 3b proponują wszystkim czytanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. To czyta przyjemność! Znalezienie dogodnego i przyjaznego miejsca nie powinno być trudne. Cichy szum drzew i śpiew ptaków z pewnością nie będzie nikomu przeszkadzać.
Agata Rekiel
„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI
II MODUŁU „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”
MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”
Zadanie 1
Książeczka jaką wybraliśmy w module II nosi tytuł „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Jej autorką jest pani Agnieszki Frączek. Swoje działania uczniowie rozpoczęli od wypełnienia lekturnika i wykonania zadań w specjalnie przygotowanych kartach pracy. Ponadto stworzyli portrety głównego bohatera, rysunki na temat zainteresowań (bzików) Julka oraz zaprojektowali okładki do zbioru wierszy Juliana Tuwima.
Zadanie 2
Jednym z zadań projektowych było wykonanie komiksu w oparciu o przeczytaną lekturę. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy i wykonali na kartkach z bloku wspaniałe, kolorowe komiksy opisujące dzieje głównego bohatera – szalonego Julka.
Zadanie nr 3
Kolejnym zadaniem obowiązkowym, które wykonaliśmy to zorganizowanie na korytarzu oraz na łączniku szkolnym wystawki na temat lektury. Dodatkowo wyeksponowaliśmy nasze komiksy oraz zaprezentowaliśmy różne wiadomości i ciekawostki o życiu i twórczości bohatera książki - Juliana Tuwima.
Zadanie nr 4
Ostatnie zadanie, które wykonaliśmy to realizacja zajęć na podstawie scenariusza „Naukowy zawrót głowy”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy pt. „Kto to powiedział? Jak nazywa się zawód, którego przedstawiciel mógł wypowiedzieć te słowa?”. Następnie uczniowie, czyli „tajni agenci” stworzyli rysopis poszukiwanego – „zawodu”, który później dokładnie poznawaliśmy poruszając się po Mieście Zawodów. Dzięki pracy tajnych agentów zdobyliśmy wiele informacji na temat zawodu, który wzięliśmy pod lupę, czyli poety i pisarza. Uczniowie stworzyli ponadto rysunkowy zestaw atrybutów poznanych zawodów.
„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY
wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III
Uczniowie klasy „3b” już po raz drugi wezmą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki’’ wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt, którego autorką jest Pani Honorata Szanecka, będzie prowadzony jako innowacja pedagogiczna przez wychowawczynię klasy - Panią Agatę Rekiel.
Tegoroczna edycja projektu będzie przebiegała pod kryptonimem „Poznajemy zawody”. Rozpocznie się 1października 2021 roku i potrwa do 31 maja 2022 roku.
Celem projektu jest m.in.:
- zmiana sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych,
- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- zaangażowanie ich w aktywne działania,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy
z tekstem,- zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,
- wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Projekt składa się z trzech modułów:
I MODUŁ od 01.10.2021r. do 31.12.2021r.
„Podróże małe i duże”
II MODUŁ od 01.01.2022r. do 31.03.2022r.
„Naukowy zawrót głowy”
III MODUŁ od 01.04.2022r. do 31.05.2022r.
„Na ratunek”
W każdym z modułów zespół klasowy wybierze jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonywa co najmniej cztery zadania.
O szczegółach realizacji poszczególnych modułów będziemy informować
na stronie internetowej szkoły. Będziemy również zamieszczać zdjęcia dokumentujące realizację poszczególnych zadań.Agata Rekiel
ROK SZKOLNY 2020/2021
Podsumowanie międzynarodowego projektu czytelniczego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” realizowanego w klasie 2b
Autor projektu: Honorata Szanecka
Nauczyciel realizujący projekt jako innowację pedagogiczną: Agata Rekiel
II edycja EKOlogicznego Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa za nami. W tym roku szkolnym projekt „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" miał zasięg międzynarodowy i skierowany był do uczniów klas I – III. Projekt był zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.
W naszej szkole projekt realizowany był jako innowacja pedagogiczna, którą wraz ze swoją klasą 2b przeprowadziła Pani Agata Rekiel. Uczniowie realizowali zadania ekologiczno-czytelnicze w okresie od października 2020r. do czerwca 2021r.
Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączali się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszali ważne wątki natury ekologicznej, przyczynili się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijali poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Postacią - przewodnikiem po projekcie była mała chmurka Tosia, która ukazała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów ekologicznych. Udział w projekcie był okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.
Za swoją systematyczną i ciężką pracę klasa, a także poszczególni uczniowie otrzymali CERTYFIKATY uczestnictwa w projekcie.
Wszyscy czekamy na kolejną edycję projektu w roku szkolnym 2021/2022!
"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki."
Sprawozdanie z realizacja III modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
ZADANIE NR 1
Spośród lektur proponowanych w III module projektu wybraliśmy książeczkę Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Po zapoznaniu się z treścią lektury przystąpiliśmy do jej omawiania. Następnym krokiem było uzupełnianie naszych „Lekturników”. Wypełniliśmy metryczkę, narysowaliśmy Pana Astronoma i wypisaliśmy jego cechy. Dzieci także narysowały i opisały ulubioną przygodę z lektury.
ZADANIE NR 2
Z okazji Dnia Ochrony Środowiska, który przypada 5 czerwca zorganizowaliśmy inscenizację tekstu Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”.
Rozpoczynając przygotowania do inscenizacji kilkukrotnie przeczytaliśmy tekst, rozdzieliliśmy role i przystąpiliśmy do prób. W dniu występu uczniowie założyli zielone ubrania, swoje głowy przystroili kapeluszami, a w dłoniach trzymali samodzielnie wykonane ekologiczne transparenty. Tak przygotowani wyruszyliśmy z naszym eko-przedstawieniem do młodszych uczniów z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. Po zakończeniu występu mieliśmy dla naszych widzów dodatkową niespodziankę w postaci ekologicznych zagadek. Dla zwycięzców przygotowaliśmy drobne nagrody, które wywołały wiele radości. Tego dnia dzięki naszej wizycie dzieci dużo dowiedziały się o ekologii
i naszej planecie.ZADANIE NR 3
Częścią kulminacyjną projektu był PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ.
W czerwcowy słoneczny dzień uczniowie przynieśli koce, różne smakołyki i to czego nie mogło zabraknąć….. czyli ukochane książki. Dodatkowo wzięliśmy ze sobą sprzęt sportowy oraz kolorową kredę i w otoczeniu zieleni rozpoczęliśmy nasze wyjątkowe lekcje. Zaczęliśmy od głośnego czytania ulubionych lektur. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość przeczytania wybranego przez siebie fragmentu tekstu. Niektórzy za piękne
i płynne czytanie otrzymali oceny celujące. Zajęcia zakończyliśmy zabawami ruchowymi oraz malowaniem kolorową kredą obrazu zatytułowanego „WAKACJE”. JZADANIE NR 4
Ważnym momentem była realizacja zadania EKO-logicznego, które zaczęliśmy
od wysłuchania rytmicznej piosenki pod tytułem: „Ekologiczne reggae”. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie „Mała chmurka w krainie słońca”, które dotyczyło pożaru
w lesie i tego, jak zwierzęta i chmurka Tosia poradziły sobie z tym problemem. Po analizie opowiadania i udzieleniu odpowiedzi na pytania do tekstu, omówiliśmy znaczenie słońca dla przyrody i człowieka. Dodatkowo wykonaliśmy mapę skojarzeń dotycząca słońca oraz obejrzeliśmy filmiki edukacyjne na temat energii słonecznej i odnawialnych źródłach energii.Podczas pracy z lekturą oraz w trakcje wykonywania wybranych zadań wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i niezwykle aktywne. Klasa wysłała sprawozdanie
z realizacji III modułu i otrzymała jego potwierdzenie.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wykonanych działań uczniów.
Agata Rekiel
„COŚ Z NICZEGO”
Uczniowie klasy 2b wzięli udział w klasowym konkursie ekologicznym zatytułowanym "Coś z niczego". Konkurs polegał na wykonaniu zabawki lub innej rzeczy użytkowej z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu.
Głównym celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów oraz propagowanie zasad wtórnego wykorzystania odpadów, jako tworzywa artystycznego.
Wszystkie prace wykonane przez uczniów były niepowtarzalne i bardzo pomysłowe. Do oceny prac zostało powołane jury, które brało pod uwagę: pomysłowość, dobór materiałów odpadowych, a także technikę wykonanej pracy. Po wnikliwej obserwacji przyznano pięć nagród głównych oraz cztery wyróżnienia:
I miejsce – „Rudy kocurek” – praca Adama Szafrańca
ex aequo
I miejsce – „Głodny jeżyk” – praca Laury Skwarzyńskiej
II miejsce – „Świnka skarbonka” – praca Adama Madonia
III miejsce – „Zakrętkowy wąż” – praca Artura Gębali
ex aequo
III miejsce – „Skorupkowy stroik” – praca Anieli Wudarskiej
Wyróżnienie – „Skarbonka Minionek” – praca Zuzanny Daniel
Wyróżnienie – „Wóz strażacki” – praca Konstantego Ziętka
Wyróżnienie – „Statek piracki” – praca Michała Kopra
Wyróżnienie – „Przybornik na długopisy” – praca Julii Paćkowskiej
Sprawozdanie z realizacja II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
ZADANIE NR 1
Spośród proponowanych w projekcie lektur związanych z tematyką zimową wybraliśmy książeczkę Aliny i Czesława Centkiewiczów pt.: „Zaczarowana zagroda”. Podczas ferii zimowych każdy uczestnik projektu samodzielnie zapoznał się z treścią lektury. Dodatkowo, aby przypomnieć sobie i utrwalić jej treść przeczytaliśmy ją wspólnie podczas zajęć lekcyjnych. Następnie przystąpiliśmy do uzupełniania naszych „Lekturników”, które są ważną częścią projektu. W pierwszej kolejności wypełniliśmy metryczkę książeczki. Następnie każdy narysował jej głównego bohatera, czyli pingwinka Elegancika. Po omówieniu treści książeczki każdy uczeń zilustrował przygodę, którą najbardziej zapamiętał. Uczniowie wykonali też krótką notatkę, opisując co wydarzyło się w narysowanej przez siebie przygodzie.
ZADANIE NR 2
Zamieniliśmy naszą salę lekcyjną w zimową krainę przypominającą miejsce akcji „Zaczarowanej zagrody”, czyli Antarktydę. W czasie zajęć technicznych wykonaliśmy
z niepotrzebnych plastikowych butelek stado pingwinów, które wkradły się na nasze szkolne półki i parapety. Natomiast na klasowych tablicach ekspozycyjnych zagościły portrety Elegancika. Z okazji zabawy karnawałowej udekorowaliśmy klasę balonami i bibułą w kolorze białym, różowym, fioletowym i różnymi odcieniami niebieskiego. Dzięki temu nasza sala zamieniła się w prawdziwą zimową krainę, gdzie można podziwiać nie tylko piękne lodowce i pingwiny, ale również niespotykane w Polsce zjawisko zorzy polarnej. W miejscu naszej nauki zrobiło się „bardzo zimno”, ale jednocześnie uroczo i bajkowo.ZADANIE NR 3
Na szkolnym holu zorganizowaliśmy WYSTAWKĘ na temat wybranej przez nas lektury. Naszym celem było zaciekawienie i zachęcenie innych uczniów do przeczytania tej bardzo interesującej książki. Wszyscy uczniowie solidnie napracowali się, wykonując w grupach makiety Antarktydy. Na dużych arkuszach styropianu zostały wybudowane stacje badawcze, w których zamieszkali naukowcy badający m.in. życie pingwinów. Nie zabrakło też zaczarowanych zagród, których wykonanie przyniosło uczniom wiele radości i słodkości, ponieważ zostały skonstruowane z kostek cukru. W zagrodach pojawiły się pingwiny wykonane z rolek po papierze toaletowym, a na krach pływających po Oceanie Południowym plastelinowe foki, lamparty morskie i albatrosy.
Dodatkowo na naszej ekspozycji umieściliśmy plakaty zawierające ciekawostki o najzimniejszym miejscu na kuli ziemskiej, czyli Antarktydzie.
ZADANIE NR 4
Na koniec realizacji II modułu wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”. Z jej przygód dowiedzieliśmy się, czym jest recykling oraz co wpływa na ocieplenie klimatu, a co za tym idzie – topnienie lodowców. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne o efekcie cieplarnianym oraz o potężnych pękających lodowcach. Naszą salę zamieniliśmy w laboratorium i w grupach przeprowadziliśmy zabawy badawcze śniegu. Była to wspaniała zabawa połączona z nauką, podczas której można było obserwować śnieg, wąchać go, dotykać, a nawet smakować. Każda z grup za pomocą kostek do gry wyturlała również bardzo zabawne i oryginalne portrety bałwanków.
Podsumowaniem tego zadania była dyskusja na temat tego, jak należy dbać o środowisko i jak postępować żeby przyrodzie było z NAMI dobrze.
Uczniowie klasy 2b bardzo chętnie realizowali poszczególne zadania. Z ciekawością czekali na kolejne działania. Przekazana im wiedza, szczególnie ta dotycząca ekologii, pozwoli im być świadomymi i odpowiedzialnymi młodymi ludźmi szanującym środowisko, w którym żyjemy.
Agata Rekiel
"CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”
W innowacji pedagogicznej, którą przeprowadzi Pani Agata Rekiel, weźmie udział klasa 2b. Innowacja będzie polegała na realizacji II edycji EKOlogicznego projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa. Projekt powstał po to, by rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, doskonalić czytanie ze zrozumieniem, rozwijać aktywności czytelniczą i pokazać, że czytanie książek to świetna zabawa. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę m.in. na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.
Więcej informacji: Lekturki_spod_chmurki.docx
W czasie zajęć zdalnych uczniowie klasy 2b bawili się w projektantów mody. Zaprojektowali kolekcję ubrań na jesienną pogodę. W galerii zdjęć możecie podziwiać pomysły drugoklasistów oraz ich prawdziwe talenty.
Kto wie, może za kilka lat ktoś z klasy 2b zostanie czołowym projektantem w branży fashion???
Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych projektów w Galerii:)
Agata Rekiel
- ROK SZKOLNY 2019/2020Uczymy się literek!Ś jak ślimakŚlimak, ślimak pokaż rogi, dam ci sera na pierogi…… Chyba każdy z Was zna tę zabawną rymowankę. Znają ją również uczniowie klasy 1b, którzy podczas nauczania zdalnego poznali literkę „Ś”. Przy okazji przyswajania sobie literki, uczniowie mieli wykonać ślimaka. Większość pierwszaków wybrała ulubioną plastelinę, z której można wyczarować cuda!Zapraszam do galerii zdjęć, aby podziwiać prace naszych kochanych pierwszoklasistów!Agata Rekiel
Jesienne lapbooki klasy 2b
Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Taka książeczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o różnych kształtach i na karteczkach. Wykonując lapbooki uczniowie odnoszą wiele korzyści np. ćwiczą motorykę ręki, pobudzają swoje zmysły, uczą się przez zabawę.
Klasa 2b początek swojej przygody z lapbookami zaczęła od tematu związanego z obecną porą roku, czyli jesienią. W lapbookach uczniów znalazły się informacje wraz z obrazkami dotyczące jesiennej pogody, darów lasu, sadu i ogrodu. Pojawiły się sylwetki leśnych zwierząt. Z lapbooków wykonanych przez dzieci można dowiedzieć się kiedy się rozpoczyna i kończy kalendarzowa jesień, a nawet pojawiły się angielskie określenia związane z jesienną pogodą.
Ten atrakcyjny sposób na naukę, który porządkuje i pogłębia wiedzę bardzo spodobał się uczniom, byli zachwyceni. A efekt ich pracy możecie podziwiać w galerii.
Zapraszamy:)
"Rz" w różnych odsłonach :)
Jednym z trudnych wyzwań, stojących przed nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, jest prawidłowe wprowadzenie uczniów w zaczarowany świat liter. Tym bardziej jest to trudne teraz, w czasie nauczania na odległość!
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że umiejętność czytania i pisania stanowi bazę do nabywania kolejnych kompetencji nie tylko w szkole, ale – przede wszystkim – w codziennym życiu. Dlatego poznawanie nowych liter jest tak mega ważne!
Wasi młodsi koledzy i koleżanki z kl. 1b niedawno poznali dwuznak "rz". Aby utrwalić sobie wygląd tego dwuznaku, musieli przedstawić go w nietypowy sposób. Zobaczcie, jak to zrobili i jakie mieli wyśmienite pomysły!
więcej zdjęć w galerii:)
Agata Rekiel
Wiosenne obserwacje i konkurs!
Ptasie gniazdo – miejsce, gdzie ptaki składają i wysiadują jaja, a wiele z nich (bynajmniej nie wszystkie) wychowuje pisklęta. Bywa piękne, przytulne, kunsztowne lub po prostu wielkie, mocne i solidne.
A jakie są gniazda wykonane przez uczniów klasy 1b w ramach zdalnej edukacji plastycznej??? Naszym zdaniem są niesamowite i wyjątkowe:) Zapraszamy do galerii zdjęć!!!
W galerii zobaczycie zdjęcie prawdziwego ptasiego gniazda, które podczas spaceru zaobserwowała jedna z uczennic klasy 1b - Zuzia. Czy wiecie czyje gniazdko znajduje się na zdjęciu???
Trzy pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi i prześlą ją do mnie na adres agatkarek@wp.pl otrzyma nagrody. Oczywiście nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.
Miejmy nadzieję, że będzie to już niebawem :)
Agata Rekiel