• Konkurs "Wesoła Dynia"

• Pod koniec października w przedszkolu w Dominowie odbył się konkurs plastyczny pt .,,Wesoła Dynia''. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością włożyły sporo pracy w wykonanie zadania. W konkursie wzięły udział grupy ,,Liski''- 4,5-6 letnie i ,,Misie'' 3 latki. Nagrody oraz dyplomy pamiątkowe otrzymały wszystkie dzieci. Dziękujemy za wszystkie prace i Gratulujemy! Wychowawcy Przedszkola  w Dominowie.

• Mój poetycki zachwyt 2023

• Konkurs Mój poetycki zachwyt 2023

W dniu 02.06.2023 r. odbyła się V edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Mój poetycki zachwyt zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-KoloniiKonkurs pod  honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Do konkursu przystąpiło 48 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych.

Naszą szkolę reprezentowało czworo dzieci z oddziału przedszkolnego: Wojciech Dunda, Pola Kowalik, Milena Dmoch oraz Gabriela Chojnacka. Dzieci bardzo zaangażowały się w naukę wierszy i pomimo ogromnej publiczności, a co za tym idzie wielkiego stresu nasi reprezentacji poradzili sobie doskonale na tyle, aby WSZYSCY znaleźli się na podium lub otrzymali wyróżnienie. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni! Gratulacje!

Wyniki:

Oddziały przedszkolne 3-4 latki:

II miejsce – Wojciech Dunda, opiekun Małgorzata Jasińska

III miejsce – Pola Kowalik, opiekun Magdalena Ziętek

Oddziały przedszkolne 5-6 latki:

II miejsce – Milena Dmoch, opiekun Katarzyna Brzuszkiewicz

Wyróżnienie – Gabriela Chojnacka, opiekun Wioletta Ciupak

• Gminny Konkurs Recytatorski „Mały Patriota”

• Dnia 28.04.2023 roku w Naszej Szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Mały Patriota” pod patronatem Wójta Gminy Głusk.

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie Naszej Gminy.

W konkursie wzięło udział 29 dzieci, które zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa jednogłośnie stwierdziła, iż wszystkie dzieci zostają wyróżnione za piękne recytacje. Na zakończenie dzieci  z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły (grupy żabek, tygrysków, motylków, żyraf, biedronek, sówek, jeży) zaśpiewały patriotyczne piosenki oraz wyrecytowały wiersz.

Serdecznie dziękujemy za obecność przedstawicielom Naszej Gminy: Pani Annie Grzywaczewskiej, Pani Urszuli Paździor oraz Pani Sylwii Jurek.

Natomiast wychowawcom i rodzicom gratulujemy pięknego przygotowania małych artystów do recytacji, podczas których nie zabrakło zarówno pięknych strojów, jak również akcesoriów wykorzystywanych podczas wystąpień.

„Dziś uroczystość była wspaniała, Dla wszystkich dzieci należą się brawa

Różne wierszyki recytowały, I troszeczkę się stresowały

Teraz my Wam słów kilka powiemy,  Gdzie się teraz znajdujemy

Obecnie jesteśmy w Szkole im. Jana Pawła II w Mętowie

Jest tu superlancko, każdy Wam to powie

A Mętów to tylko część całej Naszej Gminy

No nie róbcie takiej zdziwionej miny

Nasza Gmina - Gmina Głusk, wiejska gmina

Położona u progu miasta Lublina

Piękna kraina, gdzie rzeka płynie pod mostami

Możesz spacerować wokół stawów, po łąkach lub polami

W Naszej gminie są przedszkola, szkoły, domy

Są różne ciekawe miejsca tj. poczta, targ, biblioteka

Możesz wybrać się do sklepu, do kościoła lub do straży

Zwłaszcza gdy Ci się w przyszłości strażakiem być marzy

A na koniec o herbie naszej gminy gdzie zwierzak z latoroślami

Czyli takimi zielonymi roślinami

A dlaczego taki zwierz? Bo ja nie wiem, a Ty wiesz?

Nie martwcie się, dowiemy się tego jak do szkoły pójdziemy

To jeszcze więcej informacji o Naszej gminie zdobędziemy.

Zanim dyplomy i nagrody wręczone zostaną

Zapraszamy na małą niespodziankę”.

• W ramach IX edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek – Bożonarodzeniowe Granie i Śpiewanie organizowanego przez Niepubliczne Odkrywcy Talentów w Lublinie.

przesłane zostały trzy nagrania z oddziałów przedszkolnych:

w kategorii soliści:

• „Aniołek maleńki jak wróbelek” – wykonał Tomek Świrk z grupy Jeży przygotowany przez Panią Renatę Skałecką
        • Do Stajenki” – wykonał Michał Mielnik z grupy Sowy przygotowany przez Panią Katarzynę Brzuszkiewicz i Pana Henryka Skórskiego.

w kategorii zespoły:

• Maleńki Cud”  - wykonał „Słodki duet”: Gabrysia Małek i Michał Mielnik z grupy Sowy przygotowani przez Panią Katarzynę Brzuszkiewicz.

Gratulujemy wszystkim dzieciom za wkład w wykonaniu utworów.

Jesteście wspaniali!!!

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Michał Mielnik z grupy Sowy zajął I miejsce w kategorii soliści.

Serdecznie gratulujemy Ci Michałku wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu znajdują się na stronie: https://odkrywcytalentow.pl/okladka-mojej-ulubionej-ksiazki/

• I miejsce w IX edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek

• Do Stajenki” – wykonał Michał Mielnik

z grupy Sowy przygotowany przez

Panią Katarzynę Brzuszkiewicz

i Pana Henryka Skórskiego.

• IX edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

• „Aniołek maleńki jak wróbelek” – wykonał Tomek Świrk z grupy Jeży przygotowany przez Panią Renatę Skałecką

• IX edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

• Maleńki Cud”  - wykonał „Słodki duet”:

Gabrysia Małek i Michał Mielnik

z grupy Sowy przygotowani przez